Навіть невелику площу можна грамотно організувати, щоб розмістити все потрібне. Раціонально використовувати наявний простір допоможе кілька простих лайфхаків, завдяки яким кожен вільний сантиметр принесе користь.
Нестандартні рішення
Щоб не жертвувати комфортом, важливо вибирати побутову техніку, розроблену спеціально для невеликих квартир. Для великої родини оптимальним є бойлер Гореньє 80 літрів – цього обсягу достатньо для прийняття душу або навіть ванни. Багато хто вибирає модель SLIM з вузьким корпусом або агрегат з можливістю горизонтальної установки. При покупці інших предметів обстановки та побутової техніки варто розглянути:
- вбудовувані меблі – її легко встановити в нішах або на незадіяних ділянках площі;
- механізми-трансформери – можуть бути використані лише за потреби, а також допомагають легко звільнити простір;
- багатофункціональні рішення – комбінація декількох пристроїв в одному агрегаті значно заощаджує вільне місце на кухні, в санвузлі та житлових кімнатах.
Не менш важливо оптимізувати зберігання. Щоб у кожної речі було своє місце, варто використовувати простір під ліжками за рахунок установки шухляд, а також додати підвісні органайзери в шафи. Краще вибирати шафи та полиці до стелі, щоб задіяти всю висоту кімнати.
Секрети господарських приміщень
Далеко не у всіх квартирах є комора, лоджія чи балкон. У цьому випадку варто самостійно організувати додатковий простір, використовуючи:
- полиці, кутові елементи, гачки для підвішування предметів;
- приховані ніші у підвіконнях чи стінах;
- стелажі, ящики та кошики.
Обов’язково варто задіяти простір санвузла, що зручно для зберігання побутової хімії та приладдя для збирання. Горизонтальний бойлер Атлантик 80 л сухий ТЕН звільняє зону над унітазом – і її можна використовувати для встановлення невеликої, але місткої шафи.
Зонування простору для максимального комфорту
Важливо розділити загальну площу на кілька окремих зон, кожна з яких має своє призначення. Такий підхід дозволяє організувати спільну територію з огляду на потреби кожного члена сім’ї. У цьому будуть корисні:
- Скляні або дерев’яні перегородки – дають можливість обмежити ігрову або робочу зону без значних витрат;
- багаторівневе освітлення – різні світлові сценарії допомагають виділити конкретні ділянки, наголосивши на потрібних деталях;
- дзеркальні елементи – фасади шаф, як і глянсові натяжні стелі, візуально розширюють кімнати і роблять їх набагато світлішими.
При покупці меблів та побутової техніки потрібно враховувати можливі втрати корисного простору. Функціональні рішення дарують затишок та усувають перевантаженість площі, завдяки чому квартира стане набагато зручнішою та комфортнішою для життя.