Субота, 18 Травня, 2024

Заповідник “Качанівка” буде реконструйований

15 жовтня під час робочого візиту до Чернігівської області президент Володимир Зеленський відвідав історико-культурний заповідник “Качанівка” на Ічнянщині. Там глава держави повідомив, що цей об’єкт включено до Національної програми “Велике будівництво”. Далі на chernigiv-future.

Загалом до неї увійшли 100 визначних культурних об’єктів, що будуть відреставровані вже найближчим часом. Точні дати початку робіт з реконструкції не повідомляються. 

Президенту представили детальну програму подальшого розвитку заповідника. Його директор Володимир Буренко переконаний, що “Качанівка” має великі перспективи та цілком може стати одним з найвизначніших туристичних магнітів не тільки Чернігівщини, а й всієї України. 

“Качанівка” свого часу була одним з найвідоміших культурно-мистецьких осередків, вона також є яскравим взірцем садибної архітектури. Вона є єдиною в Україні садибою, що зберегла свою стильову цілісність. У центральному палаці, який зведений в стилістиці неокласицизму, навіть зберігся оригінальний інтер’єр. Навколо, на березі річки Смош розвинувся величний парк з численними ставками та місцями для відпочинку. Загальна площа заповідника становить 600 гектарів. 

Але вся ця краса перебуває не в кращому стані, усі будівлі потребують реконструкції та ремонту. За словами Володимира Буренка, зберегти цю перлину для наступних поколінь по іншому неможливо. Тож, завдяки програмі “Велике будівництво” необхідні для відновлюваних робіт кошти будуть виділені. 

Заповідник “Качанівка” досить популярний серед туристів, щороку його відвідують до 30 тисяч гостей. Керівництво переконане, що з ремонтом доріг та після реконструкції відвідувачів стане ще більше.

Під час візиту до заповідника “Качанівка” президент Зеленський представив нову очільницю Чернігівської облдержадміністрації – нею стала 29-річна Анна Коваленко.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.