Понеділок, 15 Липня, 2024

Як вибрати механічний редуктор

Для більш ефективної роботи електродвигунів застосовують редуктори, які знижують зусилля, вироблене мотором. Вони призначені передачі потужності на виробничі механізми.

Класифікація приладів

Перш ніж купити редуктор, необхідно вивчити пропонований асортимент, з’ясувати, який тип механізму потрібен, його основні характеристики. Редуктор є міцним металевим корпусом з набором шестерень різного діаметра всередині. Завдяки розташуванню під різними кутами, особливому заточенню і зчепленню зубів шестерні вдається істотно знизити кутову швидкість двигуна і одночасно збільшити момент, що крутиться.

Сучасні виробники пропонують такий асортимент редукторів:

  • Циліндричні характеризуються високим ККД, оснащені зворотним ходом. Випускаються у горизонтальному та вертикальному варіанті.
  • Черв’якові мають плавний хід, невеликі розміри, помірну шумність при обертанні.
  • Планетарні відносяться до найміцніших конструкцій, витримують великі навантаження.
  • Конічні виділяються компактними розмірами та доступною ціною.

Редуктор, поєднаний із мотором, використовується у багатьох галузях промисловості, у побутовій сфері, на транспорті. Пристрої з успіхом застосовують при автомобілебудуванні, виготовленні сільськогосподарської техніки, виробництві будівельної та побутової техніки, різноманітних верстатів, конвеєрних стрічок, гірничодобувного обладнання.

Критерії вибору

Щоб придбаний агрегат прослужив довго, ефективно виконував роботу, необхідно звертати увагу на такі характеристики:

  • Фізичні показники (частота обертання валу, напруга, потужність, час невпинної роботи та ін.). Значення вказуються на самому приладі, в інструкції до нього та на сайті виробника.
  • Зовнішні умови експлуатації повинні відповідати заявленим (вологість повітря у приміщенні, температура).
  • Тип редуктора та спосіб зачеплення зубів. Обов’язковою умовою правильної роботи та плавного ходу є сумісність усіх елементів.
  • Кутові швидкості та відношення цих параметрів на двох валах між собою.

Розміри редуктора

Необхідність у придбанні механізму виникає при заміні устаткування, що зносилося, при реконструкції та модернізації підприємства. Особливістю сучасних моделей є можливість їх заміни на аналогічний варіант із збереженням виробничих показників.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.