Субота, 18 Травня, 2024

Чи можна перевіряти лічильники води не знімаючи їх та як це виглядає на практиці

Технічний регламент засобів вимірювальної техніки, прийнятий у лютому 2016 р. ухвалив, що до 2 серпня 2019 року всі житлові приміщення громадян України повинні бути обладнані лічильниками, що враховують витрату холодної води. Тоді ж були введені обов’язкові повірки лічильників на основі міжповірочного інтервалу — 4 роки, а для деяких приладів — 3 роки. З уточненням конкретного терміну можна ознайомитися в паспорті виробу.

Розповідаємо, що змінилося з того часу, та як проводиться зараз повірка лічильників води в Києві та Україні без демонтажу і розпломбування приладів https://poverka.org.ua/ru/poverka-schetchikov-vody/.

Хто замовляє музику, той і платить?

До 29 листопада 2017 р. за повірку лічильників відповідали постачальники послуги, а її ціна входила у загальний тариф. Ситуація змінилася, коли Національна комісія з державного регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг прийняла закон про “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, згідно з яким всі витрати за контролем і ремонтом лічильників лягали на плечі споживача. З того часу повірка лічильників проводиться місцевими водоканалами або іншою компанією, що має відповідний дозвіл на цей вид діяльності. У свою чергу, власники вимірювальних приладів оплачують їх роботу.

Порада: якщо ви хочете зробити повірку лічильника, вам потрібно звернутися в водоканал, що вас обслуговує або ліцензовану організацію, яка перевіряє прилади самостійно.

Як перевіряють лічильники на місці, без демонтажу

Сьогодні цілком реально перевірити прилади водопостачання, не демонтуючи їх і не зриваючи пломби. Поетапно ця процедура виглядає наступним чином:

  • на прилад обліку води встановлюють камеру;
  • до трубопроводу підключають протокову установку;
  • фіксують стан лічильника установкою АС-П;
  • видають документ (акт) про проведену роботу.

Заявку на перевірку водовимірювальних приладів можна подати на сайті “Служба повірки лічильників”.

Час її виконання — 25-30 днів з дня подачі. За день до приїзду сантехніка власнику лічильника дзвонить оператор і визначає зручний час відвідування, в інтервалі 2 годин. Після виконання роботи співробітник компанії залишає акт, із зазначенням вартості послуги, яку потрібно оплатити через банк протягом 3 робочих днів.

Після оплати повірки дані направляються в інститут метрології на обробку, за результатами якої видається документ, що підтверджує нормальний стан приладу або довідка про його несправність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.