Неділя, 21 Квітня, 2024

КОМПРЕСІЙНІ ПАНЧОХИ: ВИДИ І ВИКОРИСТАННЯ

Варикозне розширення – це патологія, пов’язана з недостатністю венозних клапанів і розширенням поверхневих вен нижніх кінцівок, яка супроводжується зниженням швидкості кровотоку і венозним застоєм. Виникнення варикозу можна пояснити не тільки спадковою схильністю до захворювання, причиною може стати як відсутність руху, так і постійний рух, коли людина не може зупинитися, присісти і перепочити. Ще одна причина варикозу – надмірна вага, пов’язаний з неправильним харчуванням, порушенням обміну речовин або вагітність. На сьогоднішній день варикозом різного ступеня тяжкості страждає до 90% жінок і до 65% чоловіків земної кулі. Для запобігання варикозу, а також у складі Противарикозні терапії і після операцій на венах ніг використовується спеціальне антиварикозного білизна – гольфи, колготки і панчохи, які можна вибрати і придбати на сайті інтернет-магазину https://ortocomfort.ua/chulki, де представлені вироби від провідних світових виробників.

Особливості

Деякі користувачі помилково вважають, що білизна від варикозу можна замінити звичайними утягивающими колготками або панчохами. Це помилка може стати причиною розвитку хвороби і переходу її в більш важку форму. Відмінність полягає в наступному:

антиварикозні вироби надають дозований тиск, інтенсивність якого зменшується у напрямку від стопи до стегон. Таким чином, максимальне давленіепріходітся на область щиколотки і стопи, а в області талії тиск відсутній.

Інтенсивність компресії розподіляється наступним чином:

 • Щиколотки – 100%;
 • Гомілка – 75%;
 • Стегна – 50%;
 • Пах- 25%;

стягуючі вироби, які використовують для формування контуру тіла, оказиваютпрямо протилежну дію – максимальний тиск припадає на область талііі стегон, а в області щиколотки воно дорівнює нулю.

Принцип дії

Дія антиварикозного трикотажу полягає в тому, що в результаті чиниться дозованого тиску діаметр поперечного перерізу судини поступово збільшується в напрямку від стопи до стегон, кров під напором виштовхується від більш вузького місця, в’язкість крові зменшується, швидкість збільшується, зникають причини для формування венозного застою. Дія трикотажу можна порівняти з роботою скелетної мускулатури і шкіри, які чинять тиск на судини, запобігаючи їх розтягнення, і оптимізують роботу венозних клапанів, запобігаючи їх відкриття в сторону, зворотну току венозної крові.

Види компресійного білизни

Всі еластичні противоварикозні вироби можна розділити на три групи:

 • Гольфи, що використовуються при розповсюдженні варикозу на протязі від стопи доки;
 • Панчохи, що покривають ногу від стопи до паху;
 • Колготки, які використовують в тому випадку, коли варикоз поширюється по всій поверхні ноги.

Спеціальна антіемболічна білизна, що використовується після операції. Особливість полягає в тому, що антиемоблічні панчохи можуть бути тільки білого кольору для того, щоб лікар міг спостерігати за кольором і консистенцією виділень з рани.

Одне з найбільш затребуваних виробів – панчохи, які утримуються на нозі за допомогою спеціальної силіконової гумки або пояса. На сайті інтернет-магазину Ortocomfort.ua можна придбати не тільки звичні для нас панчохи, які випускають парою, тут є спеціальний панчіх на одну ногу, що утримується на талії за допомогою спеціального пояса. Популярність панчіх можна пояснити тим, що вони не викликають дискомфорту навіть в літню спеку, як, наприклад, колготки, але при цьому покривають всю ногу, на відміну від гольфу.

Клас компресії

Залежно від сили що чиниться тиску панчохи бувають для профілактики і лікування варикозу. Профілактичні антиварикозні панчохи чинять тиск до 18 мм.рт.ст. івикористовуються для запобігання патології. Такі панчохи рекомендується носити всім, у кого є спадкова схильність до варикозу і причини для його виникнення. Наприклад, під час вагітності, при надмірній вазі, при виконанні важкої фізичної роботи, довгій ходьбі або, навпаки, при нерухомому способі життя, а також в разі, коли людина змушена весь свій робочий час проводити стоячи.

Користь профілактичних виробів очевидна, завдяки їх використанню, можна запобігти формуванню варикозного розширення. Крім того, за допомогою цих панчіх можна позбутися від втоми і значно підвищити працездатність.

Профілактичні панчохи можна носити без призначення лікаря постійно або тільки пріповишенних навантаженнях. Лікувальні еластичні панчохи різної компресії. Клас компресії визначається силою що чиниться тиску, існують панчохи 4-х класів:

 • I клас – тиск 18-23 мм.рт.ст. Рекомендується в таких випадках – набряки, що з’являються в кінці дня, біль тягне характеру, поява на шкірі малюнка з виступаючих вен у вигляді синіх «зірочок» або «сіточки»;
 • II клас – 23-33 мм.рт.ст. використовують при венозної недостатності і середньотяжкому тромбофлебіті;
 • III клас – 33-45 мм.рт.ст. рекомендований при важко поточному тромбофлебіті, що супроводжуються порушеннями трофіки і формуванням трофічних виразок;
 • IV клас – компресія більш 45 мм.рт.ст. Панчохи цього класу використовуються при порушенні лімфообігу і набряках, які з ним пов’язані.

Особливості використання панчіх під час вагітності та пологів

Медичні протівоварікозние панчохи рекомендується носити вагітним жінкам зі спадковою схильністю до варикозу для того, щоб запобігти розвитку хвороби, пов’язане з надмірною вагою. У тому випадку, якщо у жінки були проблеми з венозним кровообігом до вагітності, слід звернутися до лікаря, який повинен визначити необхідний клас компресії. Профілактичні панчохи можна починати носити без призначення лікаря, якщо є відчуття тяжкості і швидко наступаючої втоми, плід дуже великий або з’являються набряки.

Противарикозні панчохи слід одягати під час родових сутичок і пологів, щоб захистити вени від надмірного розтягування і пошкодження венозної стінки.

Як вибрати

При виборі антиварикозних панчіх треба керуватися наступними критеріями:

Розмір. Для визначення розміру треба зробити наступні виміри:

 • обхват ноги в області щиколотки і паху;
 • довжина стопи;
 • довжина ноги від стопи до паху.

Отримані результати треба порівняти з таблицею на сайті, де вказано відповідність розміру;

Якість і склад матеріалу. До складу матеріалу може входити поліестер, бавовна та інші синтетичні нитки в різних співвідношеннях. Якщо панчохи носитимуть влітку, то краще вибрати виріб з максимальним вмістом бавовни;

Дизайн. Компресійні панчохи можна носити під різні моделі одягу – ділова, повсякденна, ошатна. Існують моделі з додатковим декором – мереживна стрічка, каміння Сваровські, які за зовнішнім виглядом нічим не відрізняються від звичайних панчіх. Ціна компресійних панчіх залежить від моделі, наявності декоративних деталей, розміру, якісного складу тканини і фірми-виробника.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.