Субота, 20 Квітня, 2024

Місяць без води та хліба: як виживає село Дробишів на Чернігівщині

Потопаючи в снігу по коліна, Михайло Гармаш несе хліб в рюкзаку. Чоловік повертається з чергового “продуктового” відрядження додому в село Дробишів, що знаходиться в Новгород-Сіверському районі, пише “chernigiv-future.com.ua“.

По снігових заметах доводиться пробиратися до житла більше кілометра. Колись, каже Михайло, тут їздив трактор і розгрібав сніг, а зараз …

Ні їжі, ні води

У селі теж доріжки не чищені, а на те, що тут живуть люди, вказують протоптані тут і там стежки, та розчищені “п’ятачки” біля воріт. Однак таких “точок” небагато, жилі двори місцевих знаходяться за 300-500 метрів один від одного. Решта будинків належать дачникам, які приїжджають сюди з настанням тепла.

Уроки виживання від дробишевців

З вуличних колонок вже місяць не йде вода, а колодязів тут ніколи й не було — ця частина села стоїть на кручі над Десною й до ґрунтових вод не добратися. Як виходять з положення?

Брат Михайла, Віктор, топить сніг, який збирає на городі. Брати доглядають за старенькою мамою, що недавно перенесла інсульт — прати доводиться по кілька разів на день.

Про сумну ситуацію у Дробишеві розповів один з місцевих жителів Валерій Аксьоненко. За його словами селяни щодня живуть однією надією, що нічого екстраординарного не трапиться. Адже якщо пожежа, то гасити її ніхто не приїде, а своєю води немає, швидка до Дробишева теж не добереться, медпункт в селі закрили, а недавно перестав працювати й продуктовий магазин.

Магазин, який належав райспоживспілки, закрили на початку лютого, тепер жителі отоварюються в районному центрі, до якого 10 км. Мало того, одну третину цього шляху потрібно пройти пішки, по заметах, до траси, де, якщо пощастить, можна сісти на автобус до Новгород-Сіверського.

Аксьоненко нарікає, що дістатися до міста — це пів справи, адже потрібно ще й повернутися. Останній раз, каже чоловік, водій відмовився їхати через те, що “гора погано почищена”, довелося наймати транспорт.

Що говорить про це влада?

Раніше село Дробишів входило до складу Куманскої сільради. З 1 січня 2021 року, після створення ОТГ, село знаходиться в статусі старостату, але старосту ще не призначили. 

За словами мера Новгород-Сіверського Людмили Ткаченко, в старостаті є люди, в обов’язки яких входить повідомляти про такі надзвичайні ситуації, як в Дробишові. Про те, же що село в її районі вже місяць сидить без води, міський голова дізналася тільки … вчора. Каже, директор комунального підприємства … “забула” повідомити про те, що трапилося.

Своєю чергою,  на питання: чому немає води в Дробишеві та коли вона буде директор КП Ольга Шинкарецька відповідає, що не знає. Каже все, що було в їх силах, вони зробили. Тепер, за її словами, потрібно “лише чекати поки сама проблема не вийде назовні, оскільки половина будинків належить дачникам і двори закриті”.

Що стосується занесеної снігом дороги, то Надія Ткаченко каже, що тут підвело місцеве агропідприємство, яке орендує землю у селян. Мовляв, домовленість була, але то техніка не працювала, то була зайнята. Поки шукали інше підприємство, пройшло кілька днів. Зараз, за ​​словами мера, є конкретна домовленість з підприємством “Новгород-Сіверські аграрні інвестиції” й проблема нібито вже вирішена. А також Людмила Ткаченко повідомила, що влада вже знайшла приватного підприємця, який зобов’язався постачати продукти в Дробишів. Так що, схоже життя налагоджується.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.