Понеділок, 20 Травня, 2024

Хто провів безкоштовний інтернет для найменшої громади на Чернігівщині?

Кілька місяців тому міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував новий урядовий проект — Інтернет субвенція, згідно з яким вже до кінця поточного року понад 3 тис. українських сіл підключать до оптичного інтернету.

28 травня було відкрито прийняття заявок від ОТГ для участі у проекті, для реалізації якого держава пообіцяла виділити пів мільярда гривень. Далі докладніше з chernigiv future.

Чернігівщина — регіон із найслабшим інтернет покриттям в Україні?

Безумовно, навіть такої пристойної суми, як 500 млн грн, було недостатньо, щоб інтернет прийшов у всі вітчизняні села. Тому влітку 2021 року Міністерство цифрової трансформації затвердило документ про пріоритетність населених пунктів.

У розрахунках враховувалося багато чинників, зокрема, кількість мешканців та наявність об’єктів соціальної інфраструктури.
В результаті було ухвалено рішення приєднати до світової інформаційної мережі 670 ОТГ, а саме — 3652 села, в яких є 11 тис. діючих соціальних об’єктів. Всі вони, згідно з проектом, мають отримати безплатний швидкісний інтернет до кінця наступного року.

Можна сказати, що при відборі претендентів на підключення до світової мережі Чернігівщині пощастило, бо у нас найгірші показники щодо покриття в країні. Відповідно, до Чернігівської області направили найбільше коштів — майже 60 млн. грн. За розрахунками чиновників, цього має вистачити для підключення 457 сіл та півтори тисячі соціальних об’єктів.

Найменша громада Чернігівщини, де ніколи було інтернету

За словами голови Макіївської ОТГ (Ніжинський р-н) Миколи Бузини, почувши про старт проекту Мінцифри, він вирішив, що громада обов’язково стане учасником програми, оскільки інтернет-покриття на території сіл не було зовсім.

А ефективно працювати, каже Микола, нині без інтернету неможливо. Це стосується і шкіл, і амбулаторій й інших соціально важливих об’єктів. Тому ми визначили села, де насамперед потрібний зв’язок та подали заявку.

У результаті Макіївській громаді виділили 966 тис. грн.

На жаль, каже Бузина, освоїти всю суму нам не вдалося, оскільки багато об’єктів, ті ж амбулаторії, не перебувають на балансі ОТГ. Тому значну частину коштів довелося повернути державі. Проте, навіть за такого розкладу, ситуація з інтернет покриттям тут змінилася кардинально.

Як виглядає Макіївська громада після цифрової трансформації

Перевірку інтернет-зв’язку на території громади 26 жовтня проводив особисто Михайло Федоров. Спочатку у центрі громади, потім під час відвідин ЦНАП та пожежного депо. Відвідав міністр також амбулаторію Ровчак-Степанівського старостата, одну з місцевих шкіл, заходив до приватних будинків у Макіївці, багато жителів якої скористалися можливістю отримати безплатний інтернет.

Підбиваючи підсумки перевірки, Михайло Федоров заявив, що високошвидкісний інтернет — це нові можливості, яких громада не мала.Тепер же вони є у 3 тис. жителів ОТГ.

А незабаром, сказав міністр, такі можливості з’являться у сотень тисяч українців, які зможуть дистанційно працювати, навчатись та отримувати інформацію з будь-якої точки світу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.