Субота, 20 Квітня, 2024

Понівечена танками: багатоповерхівку на вулиці Пухова в Чернігові досі не відремонтували

Шість місяців тому мешканців будинку на вулиці Пухова в Чернігові спіткало велике горе: росіяни пошкодили багатоповерхівку з танку. Очевидці кажуть, що було щонайменше 4 влучання. Як це було, та коли жителі можуть сподіватись на ремонт, читайте на нашому сайті chernigiv-future з посиланням на “Суспільне” .

Багатоповерхівка на лінії фронту

Один з мешканців цього будинку, Олександр Чалиш, згадує той чорний день – 25 лютого. Наші хлопці підірвали міст по вулиці Кільцевій і завадили колоні російських танків проїхати далі. Один з танків був підірваний українськими військовими, інші під вогнем артилерії були змушені відступити до села Товстоліс.

Олександр Чалиш пригадує, як три танки проїхали в напрямку Олександрівки, а потім пішла колона. Він стояв на городі і рахував – усього було 23 танки.

Наступного дня на околиці міста була облаштована лінія територіальної оборони. Фактично вона межувала з прибудинковою територією.

Боєць Сергій з позивним “Калина” пригадує, що рашисти обстрілювали район супермаркету «Епіцентр» прямо з поля за містом. Від району «Епіцентру» до будинку на вулиці Пухова біля двох кілометрів. Наприкінці березня, десь за тиждень до відводу військ, загарбники розстріляли будинок, в якому перебував Сергій.

Його та декількох інших людей тоді сильно присипало. Обвалився весь майданчик. Люди провалилися крізь двері. На щастя, Сергію вдалося зробити невеличку дірочку і вилізти.

На думку чоловіка, одним з головних завдань рашистів було знищення наших спостерігачів і бійців з ПЗРК. Так загарбники хотіли знищити наші «очі» і позбавити можливості відбиватися від атаки літаків.

Будинок з великою діркою в даху

У даху будинку наявна велика діра, з шостого поверху до останнього сходова клітина не має зовнішніх стін. Шахта ліфта повністю зруйнована. Мешканці скаржаться, що влада ще з травня обіцяла їм почати реконструкцію будинку, але по факту нічого не відбувається.

Одна з жительок Інна Довженко скаржиться, що і вона, і інші мешканці бігали по різним інстанціям.

Вони з декількома сусідами були практично всюди. Але чули тільки обіцянки, реальних дій немає. Влада могла б зробити самий мінімум – відремонтувати дах, бо коли дощі, вода затікає до квартир.

Коли розпочнеться ремонт

Ситуацію прокоментувала Тетяна Корж, працівниця Чернігівської міськради. В бюджеті вже виділили на ремонт цього будинку 6,5 мільйонів гривень. Але треба ще розробити проектну документацію, тільки після готовності документів розпочнуться роботи. 

Чиновниця сказала, що це станеться найближчим часом. Проте точну дату не назвала.

Чиновниця не може спрогнозувати і дату завершення ремонтно-відновлювальних робіт. Причина полягає в самій їх специфіці. На час відновлення потрібно буде відкрити доступ до всіх конструкцій будинку. Наразі доступу до них немає. Крім того, по ходу справи у проект можуть вносити правки.

На час ремонту мешканці можуть пожити або в модульному містечку, або в одному з 5 гуртожитків міста. Про це заявила Тетяна Булах, начальниця міського відділу квартирного обліку та приватизації.

Вона сказала, що для людей підготовлено усього 168 кімнат, вільними є наразі 117. Тимчасово переселено 51 особу.

За проживання у гуртожитках плата стягуватися не буде. Люди повинні будуть платити тільки за комуналку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.