Субота, 27 Квітня, 2024

Батурин — Гетьманська столиця України

Батурин — це місце козацької слави та видатних діячів української держави. Тут досі збереглися будівлі, в яких жили найвідоміші гетьмани України. Відчути дух козацтва, відвідати цікаві локації місцевості можливо, якщо поїхати в популярне туристичне місто — Батурин. Знакові пам’ятки та таємниці козацького регіону, можна почути та побачити на власні очі. Місто було засноване польським королем Стефаном Баторієм та великим князем литовським, пізніше козаки змогли влаштувати тут резиденцію та місце переговорів. Саме в цьому місті жили п’ять гетьманів — Дем’ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Кирило Розумовський. Більше інформації можна знайти за посиланням chernigiv-future.com.ua.

Батуринська фортеця — місце сили та особливої енергії

Цитадель була відбудована у 2008 році. В основі реконструкції були археологічні дослідження. Туристи тут зможуть побачити — оборонну стіну, високі вежі, рів з глибиною вісім метрів. На території фортеці, також є на що звернути увагу — скарбниця, палац гетьманів, Воскресенська церква. Біля фортеці встановлено пам’ятник на честь гетьманів — “Гетьмани. Молитва за Україну”. Недалеко від резиденції  розмістився Миколо-Крупицький монастир, що був і є релігійним центром Лівобережної України. Мандрівникам доступна ціла “гарматна експозиція” різних часів. 

Будинок та парк Василя Кочубея

Просторий парк з таємними стежками для закоханих, сподобається всім. На його території туристи можуть оглянути будинок Генерального судді. В 1708 році в місті була страшна пожежа, яка зруйнувала майже все, крім маєтку Кочубея, який на теперішній час є архітектурною цінністю. Садибу будував Дем’ян Многогрішний, з в’язницею та підземними ходами, а вже суддя переобладнав маєток для життя — звів дерев’яний храм, облаштував парк та ставок. Тут зберігаються спогади, листи та історія всього роду. 

Розумовський та його величний палац

Палац сконструював відомий шотландський архітектор Чарльз Камерон. За допомогою реконструкції змогли зберегти цікавий інтер’єр та автентичність  елементів. Зали палацу, їх велич та оздоблення здивують кожного відвідувача, тут знаходяться досить цікаві експонати та навіть особисті речі Розумовського. Гості з усіх куточків України та світу приїжджають до Батурина, на екскурсії по визначним місцям. Витончена краса маєтку, варта Вашої уваги. 

Воскресенська церква та її усипальниця

Воскресенський храм став останнім притулком для гетьманів. Будувати церкву почав Кирило Розумовський, але він не встиг побачити кінцевий результат. Поховали його в родинному склепі. Місце сакральне та має особливу енергетику. На території храму є парк кам’яних скульптур, серед них є досить цікаві експонати — українська жінка та інші. 

Активні реконструкції та відбудова пам’яток зробили свою справу, місто Батурин стало популярною локацією на мапі України. Люди, що подорожують можуть зупинитися в готелі “Вітрила Маклая”. Комфортні номери, смачна кухня, садок, паркувальний майданчик — це все створено для комфортного перебування гостей. В готелі є музей відомого мандрівника і дослідника Міклухи-Маклая. 

Батурин — це історія розвитку, занепаду та відродження пам’яті українського козацтва, величного кохання та трагедії. Батуринський краєзнавчий музей — місце, де можна дізнатися про події минулого. Вирватися з галасливого міста, відпочити душею та тілом — це про Чернігівщину. Туристичні оператори пропонують різноманітні маршрути, але можна сюди приїхати самостійно автомобілем чи громадським транспортом. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.