Середа, 11 Вересня, 2024

Телефонізація в Чернігові — від перших станцій до мобільних телефонів

Людство завжди прямувало у напрямку розвитку. Ми телефонуємо один одному, вже понад сто п’ятдесят років. Історія телефонізації в Україні мала досить багато подій — від встановлення шумних апаратів в дев’ятнадцятому столітті, відкриття першої телефонної станції до виникнення перших цифрових станцій та появи мобільного зв’язку в містах нашої країни. Наразі ми живемо в епоху швидкого технологічного прогресу, мобільні телефони мають високі параметри і зв’язок є майже в кожній точці нашої планети. Про телефонізацію Чернігівщини можна прочитати на сайті chernigiv-future.

Телефони на Чернігівщині

Місто Чернігів — це невеликий населений пункт, саме таким він був в дев’ятнадцятому столітті. Прогресу, а саме телефонізацію на Чернігівщині чекали. Створенню телефонної мережі певний час перешкоджали деякі обставини — бюрократичні процедури. Для того, щоб облаштувати телефонну лінію потрібно було зібрати тридцять підписів містян, які готові були стати абонентами. Дозволити собі телефон міг не кожен чернігівець, апарати були коштовними і підключення, теж коштувало не малих коштів. У 1887 році Земську управу очолив Василь Михайлович Хижняков, наступні роки для Чернігова були часом розвитку медичної сфери, освіти та найголовніше почалася телефонізація, електрифікація. Першу телефонну станцію в Чернігові було відкрито у 1894 році, знаходилась вона за адресою: вулиця Святомиколаївська.  

Часи Великої Вітчизняної Війни, приміщення станції було зруйноване, майже всі лінії зв’язку знищені. Згодом Чернігів було звільнено, а також відновлено комутатор на понад сто номерів, це був 1943 рік. 1959 рік — було відкрито будинок зв’язку, головпоштамт, згодом була здана в експлуатацію автоматична телефонна станція — налічувала близько п’яти тисяч номерів абонентів. Саме тоді з’явилася перша телефонна довідкова служба. У 1961 році в Чернігові почали експлуатувати першу міжнародну телефонну станцію. Вже у 1974 році в Чернігівській області закінчили повну автоматизацію місцевих телефонних ліній. 

2001 рік — Чернігівський філіал “Утел” інвестував близько ста дев’яносто тисяч гривень в організацію цифрових каналів в сільських АТМ (Бобровицький, Варвинський та Козелецький райони). Це значно покращило якість телефонного зв’язку — міжміського, міжнародного та міського. 

Нова ера мобільних телефонів у Чернігові

У 1995 році містяни раділи відкриттю чернігівського філіалу мобільного оператора зв’язку UMC (МТС). 1998 рік — це кінець пейджерів і початок епохи смс. 1999 рік запам’ятався чернігівцям та іншим абонентам, тим що з’явився сервіс передоплати зв’язку, тарифи стали більш доступними, телефони також могли собі дозволити все більше людей. Двотисячні роки, мобільний оператор МТС почав надавати послуги зв’язку на базі технологій GSM. З новим рівнем зв’язку, також швидко з’являлися нові моделі мобільних телефонів. 

Телефони з камерами, початок зародження новітніх технологій — на вулиці був вже 2002 рік. Рівно через п’ять років, на ринку телефонних комунікацій з’явиться перший і всім відомий iPhone. Зараз у кожного чернігівця є мобільний телефон, кожен українець користується зв’язком та швидким інтернетом. Подзвонити можна рідним за кордон, в межах країни, по відеозв’язку — все це коштує недорого. Сьогодні, за допомогою гаджетів, кожна людина може вести перемовини, давати необхідні розпорядження, швидко розв’язувати будь-які питання, укладати договори та інше. Користь, яку приніс у сучасне життя звичайний телефон, не злічити. Результати соціологічних опитувань, говорить про те, що більшість опитаних почуваються не комфортно без телефону. Смартфони спрощують життя у всьому — економія часу та сил в багатьох випадках. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.