“Суспільне Чернігів” — це регіональна телерадіокомпанія. Початком розвитку та створення прийнято вважати 1933 рік, коли було створено обласне радіомовлення Чернігівщини. Історія телебачення в Україні розпочалася у 1925 році, Борис Грабовський зробив першу у світі телевізійну передачу. Більше інформації про місцевий телеканал можна знайти на сайті chernigiv-future.
Про розвиток чернігівського телеканалу
1996-2018 роки, теперішній телеканал “Суспільне Чернігів” мав зовсім іншу назву — державна телерадіокомпанія “Сівер-центр”. Навесні 2016 року, ОДТРК припинила свою діяльність, сприяла цьому реформа. З 2017 року, Чернігівське телерадіомовлення стає філією акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України”. Очолював регіональну філію — Микола Чернотицький. З травня 2018 року, телеканал Чернігова змінює назву — нова назва “UA: Чернігів”. У 2021 році, команда телеканалу переїхала в новий офіс, що знаходиться за адресою — вулиця П’ятницька, 18. Весна 2022 рік, з’являється нова назва медіаканалу — “Суспільне Чернігів”. Суспільне мовлення стає якісним і неупередженим.
Про Чернігівську філію можна теж знайти багато цікавих фактів і матеріалів. Журналіст чернігівського телеканалу — Андрій Тіток, отримав нагороду “Найкраща аналітика у локальному медіа”, а також орден “За заслуги” третього ступеня (за внесок у розвиток вітчизняної журналістики, мужність і відданість під час висвітлення подій повномасштабного вторгнення росії, за професійну діяльність та майстерність). Журналісти, котрі працюють на телеканалі “Суспільне Чернігів” разом з благодійним фондом провели аукціон, де розігрувався прапор ЗСУ з підписом Валерія Залужного — подія відбулася у червні 2023 року. Команда редакції каналу в цьому році отримали відзнаку — “Media Development Foundation”. Журналісти були відзначені в номінації — “найвпливовіші місцеві новини та незламні лідери локальної журналістики”. Професіонали, які працюють у “Суспільному” варті усіх нагород, що отримали. У травні 2015 року було створено ютуб-канал регіонального мовника, який має понад двісті тисяч підписників, що дуже добре для місцевого каналу. Окрім ютубу, “Суспільне Чернігів” має власну фейсбук сторінку, а також сторінку в інстаграм, телеграм канал. На сторінках соціальних мереж, журналісти телеканалу викладають сюжети новин та інформаційні випуски. Після того, як чернігівський телеканал з’явився у соцмережах, помітно змінився контент мовника, в кращу сторону.
Розвиток телевізійного мовлення на Чернігівщині
У червні 1956 року виконком Чернігівської ради прийняв рішення, про виділення земельної ділянки для будівництва ретрансляційної телевізійної вежі. У 1959 році, розпочав мовлення телеканал “ЦТ”, у грудні в експлуатацію була офіційно здана телевежа.
Кінцевий результат реформування каналу “Суспільне Чернігів” — з’являються нові, якісні проєкти, людям приємно дивитися новий формат телепередач в яких не порушуються журналісткі стандарти. В місцевих телепередачах розказують про факти та події, які трапилися у регіоні, а також висловлюють думку експертів. “Новини” — це найбільш рейтингова програма каналу. Останній великий проєкт — “Суспільне. Спротив”, виходить вранці, вдень і ввечері. Містяни охоче дивляться регіональне телебачення, слідкують за подіями та за роботою журналістів. Варто зауважити, що Суспільне мовлення — це найбільш незалежне медіа в Україні. Чернігівське телебачення висвітлює головні події в регіоні, важливі новини, а також сенсації, що відбуваються на Чернігівщині.