Субота, 27 Квітня, 2024

Містичний Седнів на Чернігівщині

Невелике селище на Чернігівщині — Седнів, що вже довгий проміжок часу приваблює мандрівників України, стало досить відомим, завдяки своїм унікальним історико-архітектурним пам’яткам. Саме тут туристи можуть відпочити від міської метушні та зарядитися насправді неймовірною енергією, яка є в цій місцевості. Про Седнів ходить багато легенд і переказів, в тому числі й таємничих, в деякому сенсі — потойбічних. Крім того, в селі є архітектурні споруди, які варті вашої уваги. Більше інформації можна знайти тут chernigiv-future.com.ua.

Садиба чернігівського полковника

Легенда розповідає, що татари не могли взяти фортецю, тому назвали її жителів “сиднями”, саме звідси пішла назва Седнів. Далі власниками тутешніх земель була козацька родина Лизогубів. Мандрівники можуть відвідати славнозвісну садибу чернігівського полковника Якова Лизогуба, яка й досі добре збереглася та приваблює туристів з усього світу. В такому маленькому містечку дуже просто зорієнтуватися, тим паче, що на кожному кроці встановлені інформативні стенди та вказівники, а також привітні люди завжди вкажуть правильну дорогу людині, що подорожує. Парк, котрий знаходиться на території садиби, був виконаний в англійському стилі, тут цвіла і пахла Шевченківська липа, якій вже понад шість сотень років (сьогодні її вже немає), поруч є пам’ятник Тарасу.  Улюблена всіма “Альтанка Глібова”, де писалися відомі байки. Кам’яниця Лизогубів начебто має підземні ходи, які ведуть до самого Чернігова. 

Кінозірка з фільму “Вій” — Георгіївська церква

Георгіївська церква вважається головним храмом селища, ще з 16-го століття. Саме тут козаки освячували свою зброю та молилися перед війною. Ця унікальна, автентична споруда збудована з дерева, без жодного цвяха. В самому храмі є на що подивитись — різноманітні артефакти, старовинні біблії та образи святих. Церква діюча, в 21-му столітті відбулася реставрація. Це одне з найколоритніших місць Чернігівщини. Таємничості храму додає те, що тут відбувалися зйомки фільму “Вій”. Ще храм було знято в таких стрічках як: “Батальйони просять вогню”, “Коли падають дерева”, “Григорій Сковорода”. 

Воскресенська церква та її таємниці

Храм був перейменовано з Різдва-Богородичного на Воскресенський. Стіни розписані біблейськими сюжетами. В 1924 році в церкві було знайдено “сорок мумій”, ці небіжчики належали до родини Лизогубів. У 35-му році церкву використовувати, як комору і навіть як приміщення місцевого клубу. На сьогодні в храмі збережено один саркофаг, який демонструють туристам, як моторошну атракцію. 

Видатні діячі культури 

Брати Лизогуби відзначилися тим, що були меценатами мистецтва та літератури. В місцевому парку встановлено пам’ятник Андрію та Іллі Лизогубам. Ілля був відомим композитором, Андрій — художником. Садибу відвідували багато митців — Л. Лагоріо, Л. Глібов, Л. Жемчужников, О. Сластіон, Т. Шевченко та інші діячі. В селі встановлені пам’ятники — Тарасові Шевченку, Тетяні Яблонській, Леонідові Глібову та іншим відомим людям України. Селище свого часу було елітним курортом для радянської еліти. Алеї з мостами, альтанками, скульптури та гроти, колись парк був найгарнішим місцем в Україні. 

Гості селища часто відпочивають на березі річки Снов, яка має високий вміст йоду. Пройтися вулицями та побачити гарні хатки, заночувати в місцевому готелі (на сіні), покататися на конях та спробувати місцеву кухню — все це загальнодоступне для всіх відвідувачів. Седнів — гарний вибір для вихідного вікенду. Варто подорожувати містами і містечками України, пізнавати, вивчати історію та культуру нашої держави. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.