Понеділок, 15 Липня, 2024

Пам’ятки Чернігова: які місця варто відвідати

Чернігову вже понад 1300 років — це місто, яке зачаровує своєю красою та таємничістю. Мандрівники всієї України та інших країн намагаються потрапити до міста, для того, щоб відкрити для себе історію створення та розвитку. Місцеві гіди можуть досить красномовно розповісти про пам’ятки історії та архітектури даного населеного пункту. Чи варто приїздити до Чернігова? Відповідь: так, це гарне рішення, щоб провести незабутній вікенд і розширити свій кругозір. Більше на chernigiv-future.com.ua.

Головні пам’ятні місця, які варто відвідати в Чернігові

Візитівкою міста є Катерининська церква. Саме цей вид при в’їзді в Чернігів вважають найгарнішим місцем. Чернігівський вал — архітектурний заповідник, який варто побачити хоча б раз в житті. Звідси відкриваються дивовижні пейзажі — дорога, що веде на Київ, місто з різних ракурсів та вся краса Десни. Це місце сакральне, саме тут стояла фортеця — Дитинець. Сьогодні на Валу можна побачити гарний парк з гарматами та храмами. Собори, які варто оглянути:

  • Борисоглібський собор;
  • Спасо-Преображенський собор;
  • Троїцький собор;
  • Катерининська церква;
  • Іллінська церква.

Ще одне таємниче місце, яке притягує всіх мандрівників — це Антонієві печери. Легенди, які ходять про підземний монастир — захоплюючі та просто неймовірні. Чудове місце для пошуку гармонії та усамітнення. Головним героєм печер є відомий “Чорний чернець”, саме про нього розповідають екскурсоводи. В цьому місці є унікальна кругла кімната, де музика звучить по новому і з’являються “мурахи на шкірі” від почутого. 

“Красна площа” — це улюблене місце відпочинку містян та гостей міста. Тут можна побачити архітектуру Чернігова у всій своїй красі — театр ім. Тараса Шевченка, Чернігівська губернська управа, кінотеатр ім. Щорса, будівля обласної державної адміністрації, аптека-музей та інші. Пройтися мальовничими доріжками та посидіти біля фонтанів. 

Найвища точка Чернігова — Болдині гори. Піднявшись високими сходами на гору, можна роздивитися все місто, яке знаходиться як на долоні. За легендою саме тут знаходиться курган, де спочиває відомий Ілля Муромець. На горі можна відпочити в альтанках з лавками та повністю насолодитися цим “місцем сили”. Жителі рекомендують відвідати Червоний міст, одна із найстаріших локацій. Саме тут встановленні ліхтарі з червоним склом, тож тут є власна “вулиця червоних ліхтарів”. Звідси чудовий краєвид на храм Михаїла і Федора. 

Річковий порт та пішохідний міст — місце, де можна побачити красу річки Десна та гарні краєвиди. На мосту можна спробувати екстремальний атракціон — стрибки з мотузкою в воду. Щоб встигнути побачити все, варто приїхати до Чернігова, як мінімум на декілька днів. Плануючи подорож Чернігівщиною, знайдіть кілька вільних днів, щоб повністю зануритися в атмосферу давніх часів.

Спогади про Чернігів

За легендами, які розповідають місцеві, Чернігів отримав свою назву на честь князя Чорного. Існує декілька версій, одна з яких — дрімучі “чорні” ліси, на території яких утворилося поселення. Екскурсії по Чернігову можуть бути різноманітними і при цьому дуже інформаційними. Цікавинки можливо відвідати не тільки в місті, але й по всій території регіону. Чернігівщина та місто приємно здивує туристів. Відкривайте для себе нові локації та подорожуйте Україною. Спогади про гарні місця і краєвиди, не замінить ніщо у світі. Область займає одне з перших місць в Україні за кількістю  відомих пам’яток. Побачити все на власні очі можливо, якщо відвідати Ніжин, Новгород-Сіверський, Сновськ, Седнів, Вишеньки та багато інших населених пунктів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.