Субота, 27 Квітня, 2024

Чернігівщина: де варто побувати?

Більшість із нас неодноразово прогулювалася Черніговом та милувалася чудовими пейзажами й пам’ятками культури. Але що криється за межами цього чудового міста? Безперечно, це багата культурна спадщина, яка розкидана по різним куточкам Чернігівської області. Якщо ви хочете організувати відпочинок та більше дізнатися про рідний край, то  вам обов’язково слід дочитати до кінця. Далі на chernigiv-future.

Чимало споруд було створено в різні періоди, але що найголовніше, вони вражають своєю неповторністю. Нашу Батьківщину з легкістю можна зробити туристичним центром, адже сьогодні як ніколи важливо більше дізнаватися про дива, які приховують в собі вітчизняні витвори мистецтва. Усвідомлювати  свою національну ідентичність має кожен українець.

Будинок Кочубея

Знаходиться в оповитому легендами, славетному місті Батурині. Довкола цього маєтку шириться чимало чуток, він завжди привертає увагу туристів й є цінністю державного значення. Побудований у стилі козацького бароко, що є характерним та неповторним видом української архітектури, цікаво, що дім-музей Кочубеїв один з найрідкісніших витворів мистецтва, адже в нашій країні більше не існує подібних. Свій первинний вигляд зберіг лише підвал  у зв’язку з тим, що будівля неодноразово реставрувалася.

 Це одна з єдиних домівок, яка змогла встояти під час трагічних подій восени 1708 року, коли місто було зруйновано вщент  російськими військами. У цьомі домі  назавжди  залишаться спогади про життя та політичну діяльність відомого гетьмана Івана Мазепи. Будинок Кочубеїв — символ, що нагадує нам про становлення, розвиток і  варварське знищення Батурина.

 Ця споруда  приховує велику  таємниць, адже існує припущення, що  саме тут колись існував підземний лабіринт, який вів безпосередньо до Батуринської фортеці. Часто на цьому місці відбувалися суди над винуватцями, яких потім заточували у кам’яному підвалі, що досі зберігся й завдяки цьому ми маємо чудову можливість відчути атмосферу періоду 18-го століття.

Чималу частину екскурсій в цьому музеї присвячено темі кохання вже зрілого Івана Мазепи з юною красунею Мотрею Кочубей, яка до нестями закохалася у набагато старшого за віком очільника держави. Вони хотіли навіть одружитися, але це було заборонено  церковними законами. 

Стіни будинку Кочубеїв бачили тяжке кохання гетьмана з його молодою обраницею та багато інших історій, в які ви зможете зануритися більш глибоко під час відвідування унікального спорудження, що розташоване на теренах нашого регіону.

Кам’яниця Полуботка

Надзвичайний вид архітектурного мистецтва розташований у Любечі, у межах садиби сімейства Полуботків. Вважається однією з найпривабливіших  будівель Чернігівщини. Має неабияку яку історію, є справжньою культурною спадщиною та типовим  зразком кам’яної цивільної архітектури від якої неможливо відірвати погляд. Історикам не вдалося встановити точну дату зведення кам’яниці, але існують припущення, що вона датується серединою 18-го  століття.

 Раніше поряд з будівлею існувала Покровська церква, але її  й сімейний  маєток було знищено. Це все, що залишилося  на  згадку  про життя  наказного гетьмана Павла Полуботка, який половину свого життя провів у несправедливому ув’язненні. Чернігівський полковник не довго виконував свої державні обов’язки, адже його було заарештовано за наказом російського імператора.

Споруда чудового збереглася,  має один поверх і підвал, але дослідники стверджують, що  тут ніхто не жив, проте залишилося  чимало  особистих речей, зокрема, і канцелярське знаряддя, зброя та інші загадкові предмети. 

Про життя родини Полуботків мало що відомо, але більш детально можна зрозуміти відвідавши кам’яницю. Вона є яскравим прикладом того, що будь-якою ціною слід зберігати свою історію, культуру й усвідомлювати що ми нація, яку щоразу намагаються зламати, але не вдасться !

Дендропарк

Якщо ви хочете чудово провести вихідні або коли з’явиться  вільний час насолодитися красою чернігівської природи, то вам обов’язково слід завітати до дендрологічного парку, що розташований в селі Тростянець. Як й у більшості визначних місць Чернігівщини, у нього велика історія. Створенням займався меценат Іван Скоропадський у 1834 році, який хотів створити на території нашого регіону щось цікаве, та те, що буде приносити естетичне  задоволення відвідувачам.

Уже тоді заможні люди, відвідавши європейські країни намагалися створити щось схоже й у нас. Як приклад Іван використав французький ландшафтний дизайн і почав завозити сюди велику кількість рослин з усієї території України та Європи з метою урізноманітнити чернігівські пейзажі. 

Засновник з моменту створення парку удосконалював  та розширював його на значну за об’ємами територію. Він дуже  любив своє творіння, поховати себе наказав також у цьому місці, серед неймовірної природи. В останні роки життя Скоропадський замовив пам’ятник, який нині встановлений на високому, зеленому пагорбі. Унікальна рослинність, пейзажі, будівлі, водойми — усе це точно не залишить вас байдужими після прогулянки цими чудовими маршрутами. 

Палац Галаганів

Місце, яке варто відвідати кожному, хто хоче ближче познайомитися з видами українського класицизму . Відносно молода споруда, адже побудована вона вітчизняним майстром архітектури Павлом Дубровським у 19-му столітті в селі Сокиринці.  

Власники цього пишного маєтку щоразу змінювалися, а це означає, що довкола нього існує велика кількість історії, пов’язаних з видатними українськими діячами.   Тоді село на території нашої області  перетворилося в певний культурний осередок, адже його відвідували Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Пантелеймон Куліш, Микола Лисенко та безліч інших осіб, ім’я котрих ми чудово пам’ятаємо. 

Якщо ви хочете не тільки прогулятися палацом, але й помилуватися самобутньою природою, то поряд є парк з неймовірними краєвидами, який раніше мав набагато більші розміри, аніж зараз. Окрім палацу  та парку  створено також оранжерею, огорожу з брамою й  ще деякі елементи екстер’єру.  Цікаво, можна помітити, що  тут  споруджено пам’ятник кобзарю Остапу  Вересаю, який мешкав у цьому селі й поширював українські пісні серед народу. Тож кожному неодмінно слід  долучитися  до екскурсій та туристичного розвитку нашого краю! 

Борисоглібський собор

Уже достатньо було згадано про місця, які слід відвідати саме на теренах нашої області. Але місто герой ми також оминути не могли. Якщо завітаєте до Чернігова, то  обов’язково слід відвідати  околиці  Собора Бориса і Гліба, адже це одна з наших найцінніших споруд, яку вдалося  відновити  після постійних нападів та  жорсткого знищення татарами.

Зараз це місце оповите легендами, адже є припущення, що собор  був побудований на місці ще одного стародавнього помістя. Привабливий естетичний вигляд цієї пам’ятки архітектури поєднує в собі  українські звичаї й демонструє вплив багатьох інших культур на нашу державу та область. Собор Бориса і Гліба нагадує мужню  фортецю, яка викликає емоційне захоплення. 

Тож відвідати це місце обов’язково слід кожному туристу та гостю  нашого міста, особливо чудово виглядає навесні! 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.