Субота, 20 Квітня, 2024

Таємничі печери, “залізне серце” над Десною і готичний палац. Подорож романтичними місцями Чернігова

Чернігів – одне з найдревніших міст України, де кожен куточок та вулиця наповнені містичними історіями та стародавніми приданнями. За це Чернігів і називають «містом легенд». Втім його також можна назвати і «містом закоханих».

Архітектура та історичні пам’ятки різних епох, повідомляє сайт chernigiv-future, створюють Чернігову неперевершену романтичну атмосферу, яку відчуває кожен, хто знаходиться в місті.

Прогулянка Чернігівським дитинцем

Одне з найпопулярніших місць для зустрічей і прогулянок це, безперечно, Чернігівський дитинець, або як його ще називають Чернігівський вал. Він розташований в центральній частині міста на точці злиття Десни та Стрижня.

Чернігівський Дитинець. Фото: janwolanski.com Фото: doba.ua 

За часів Київської Русі Дитинець був політичним, військовим та духовним центром міста. Сьогодні – це великий парк, де знаходиться безліч пам’ятників та історичних пам’яток, які занурюють всіх, хто туди завітав, у таємничу історію цих стародавніх місць. Зокрема там розташовані Спасо-Преображенський собор — перший мурований храм міста, Храм Бориса та Гліба, перший вищий навчальний заклад Лівобережної України Чернігівський колегіум, оповитий містичними легендами будинок гетьмана Івана Мазепи, 12 легендарних гармат, які свого часу чернігівські козаки отримали за участь у «Північній війні», та багато іншого.

Єднання з природою в урочище “Ялівщина”

Ще одна романтична місцина – ландшафний парк “Ялівщина”, який розкинувся на 110 га вздовж ріки Стрижень.  ”Ялівщина”. Фото: wikipedia.org

Парк користується великою популярністю серед мешканців та гостей міста, адже це найбільший в межах Чернігова природоохоронний комплекс, де збережено понад 150 видів рідкісних рослин. 

Особливою відмінністю “Ялівщини” є те, що там відсутні алеї, проте в уричищі багато лісових стежок, якими закохані пари можуть блукати цілими днями, насолоджуючись прекрасними краєвидами.

Чернігів з висоти пташиного політу та таємничі печери

Помилуватися краєвидами Чернігова всі охочі можуть з дзвінниці Троїцько-Іллйінського монастиря. 

Троїцько-Іллйінський монастир з дзвінницею. Фото: ravluk-go.com

Свого часу ця пятиярусна 58-метрова будівля була найвищою у місті. Сьогодні кожен бажаючий за невелику плату може піднятися на оглядовий майданчик, з якого відкривається вид майже на все місто. 

Після оглядин чернігівських краєвидів можна спуститися в Антонієві печери, стародавній печерний комплекс, до якого входить і Троїцько-Іллінський монастир. За одною з легенд, в печерах інколи можно зустріти привід ченця Тарасія. Тож прогулянка підземними тунелями обовязково буде наповнена містичною романтикою.

Пятницька церква та “камінь бажань”

Невеличка церква святої віликомучениці Праскеви П’ятниці не залишить байдужим жодного, хто туди потрапить. Вечірній вид на церкву та фонтан. Фото: streamlight.com.ua/

Церква була побудована на межі XII – XIII століть. За одним з придань, кошти на її побудову дав легендарний княз Ігор. Але найбільша її цінність, що це одна з небагатьох архітектурних памяток, що зберіглася з домонгольської доби. 

Доречі, свята Праскева вважається покровительницею сімейного щастя, тож молодим парам, які тільки починають спільне життя, не завадить під час відвідання церкви попросити у мучиниці підтримки та захисту. 

А ще, за одною з легенд, в одній зі стін храму є камінь, який виконує бажання тих, хто до нього доторкнеться. Цей камінь знаходиться з тильного боку храму. Серед релігіознавців існує думка, що він може бути привезений з самого Єрусаліму. Адже в давнину була традиція вмуровувати камені зі святої землі в одну зі стін або у фундамент церкви.

Біля церкви розташований сквер та співочий фонтан. Вечорами кожен бажаючий може насолодитися світло-музикальним шоу. Не дивно, що багато молодих пар обирають саме це місце для побачень у весняно-літній період.

“Залізне серце” пішоходного мосту

Великий міст над Десною також вваається одним з популярних місць серед закоханих.

Пішохідний міст над Десною. Фото: ua.igotoworld.com

Його “фішка” в тому, що там можуть пройти лише пішоходи, або проїхати велосепидисти. Жодне авто не завадить романтичній прогулянці та насолодженню чарівними краєвидами Чернігівського валу та розлогої ріки. 

Окрім того на мосту встановлене “залізне серце”, на яке хлопці та дівчата вішають замочки в знак своїх міцних почуттів. Тож, певно, немає жодної закоханої пари у Чернігові, яка б там не побувала і не зробила фото з “залізним серцем”.

Паркова “Романтика у серці”

Не меньш популярне місце для постійних фотосессій скульптура “Романтика у серці”, що знаходиться у сквері Миколи Попудренка неподалік від Красної площі. 

Скульптура “Романтика у серці”. Фото: dost.mistaua.com.

Це невеличка садова лавочка над якою гілки дерев сплелися у силует серця, а десь серед гілочок сховався купідон. Скульптура відносно нова –  була встановлена лише десять років тому, але сьогодні корустиється заслуженою популярністі серед чернігівської молоді.

Готичний палац чернігівського Дон Кіхота

Ще один обов’язковий пункт на мапі романтичних прогулянок Черніговом – це, звісно, двоповерховий розкішний палац зі шпилями та готичною вежею, який на прикінці XIX століття збудував дворянин Григорій Глібов. 

Лицарський замок Глібова. Фото: andy-travel.com.ua

Цей поміщик був напрочуд ектравагантною персоною: носив великого капелюха з пером, глибокі шкріяні рукавички та жовті ботфорти. У всьому він намагався наслідувать лицарьскі традиції середньовічча, за це знайомі і прозвали його чернігівським Дон Кіхотом. За одною з версій, саме жага до лицарства й спонукали Глібова збудувати палиц, який більше схожий на замок. 

Однак, є й інша більш романтична легенда з цього приводу. Начебто Глібов хотів підкорити серце француженки, яку зустрів у Парижі. Попри всі вмовляння закоханого дворянина, вона відмовилась їхати до Чернігова, адже в місті не було жодного замку. От він і розпорядився збудувати такий палац.

Втім, скоріш за все, це лише красива легенда, адже Глібов на час будівництва вже був одружений на дочці одного з чернігівських поміщиків Ользі. 

У Чернігові ще є багато романтичних місцин та будівель. І щоб знайти своє, краще за все самім пройтися вуличками та вдихнути легенди цього стародавнього міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.