Понеділок, 29 Квітня, 2024

Тепловізор

Теплові прилади є незамінними помічниками в різних сферах діяльності людини. Завдяки таким приладам, як тепловізор, користувач має можливість побачити віддалені об’єкти в умовах нестачі світла або повної темряви, що дуже важливо під час виконання бойових завдань на полюванні під час пошукових та рятувальних операцій.

Для чого потрібний тепловізор

Щоб зрозуміти для яких цілей необхідний цей девайс, слід дізнатися про принцип його роботи. Головним елементом тепловізора є матриця, що складається з високочутливих блоків з детекторами, здатними вловлювати невидимі оку інфрачервоні хвилі, що виходять від об’єктів і предметів. Діапазон хвиль становить 7-15 мкм, вони перетворюються на електросигнали, що проходять електронну обробку, після чого на дисплеї приладу формується термограма – картинка з різними відтінками кольорів, що вказують температуру ділянок.

Сучасний ринок оптичної теплової продукції представлений у різних варіаціях: у вигляді насадок, монокулярів, прицілів та бінокулярів. Вони знайшли широке застосування у таких сферах, як:

  • військова справа – ефективно використовуються під час проведення розвідувальних операцій та виявлення чисельності противника та його арсеналу;
  • полювання та риболовля – дозволяють в умовах поганої видимості вчасно засікти видобуток, простежити за його пересуваннями та здійснити максимально точний постріл;
  • охорони, патрулювання – добре зарекомендували себе в системах безпеки приватних домоволодінь, режимних об’єктів, при охороні території від проникнення небезпечних тварин і т.д.

Окремо слід вказати на важливість застосування тепловізорів у медицині, геології, екологічних заходах, на підприємствах і в будівництві, оскільки завдяки приладу можна визначити проблемні ділянки в електропроводці, швидко і точно виявити місця займання і т.д. пожежогасіння, захист навколишнього середовища.

На що звернути увагу при виборі

Як ми вже знаємо, тепловізійний прилад визначає ІЧ-випромінювання за допомогою матриці, і це його ядро, що має різну роздільну здатність залежно від моделі. Мінімальний показник до 19600 пк – 160х120, середній – до 76800 пк – 320х240, високим є роздільна здатність до 307200 пк – 640х480. Що показник, то детальніше і чіткіше термографічна картинка.

  • Дальність виявлення в сучасних тепловізорах становить до і більше 2 кілометрів, при цьому дальність ідентифікації 1200 метрів дозволяє визначити вид об’єкта, його параметри.
  • Кут огляду: чим більше показник, тим більшою буде картинка для контролю ситуації та спостереження за кількома рівновіддаленими цілями одночасно.
  • Оптична система: лінзова система виготовляється з рідкісноземельного металу германію, здатного пропускати інфрачервоне випромінювання та передавати чітку, чисту картинку без спотворень. Чим більший діаметр об’єктива, тим масивніший апарат, але менше поле огляду. Вибирати потрібно відповідно до умов та завдань застосування.
  • Корпус: матеріалом виготовлення якісного тепловізора повинен служити композитний склад або особливий сплав, що не схильний до корозії і має протиударні властивості. Поверхня девайса, як правило, покрита захисним шаром, що виключає відколи, подряпини та інші механічні пошкодження.

Існує ще безліч характеристик, на які слід звернути увагу при покупці тепловізора. Зробити правильний вибір, зокрема відповідно до фінансових можливостей, допоможе професійний консультант інтернет-магазину «Профоптика». Фахівець детально проінформує про властивості моделей з багатого асортименту та допоможе оформити замовлення за лічені хвилини.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.