Понеділок, 20 Травня, 2024

Будемо жити як у Європі: в Чернігові розробляють мобільний додаток для паркування автомобілів

На останній нараді в міськраді мер Чернігова Владислав Атрошенко, доручив начальнику управління житлово-комунального господарства Ярославу Куцу, подбати про створення мобільного додатку, який дозволить навести порядок з паркуванням і платою за послугу. Як сказав міський голова, щоб “було як в Європі, а не в країнах третього світу”, пише chernigiv-future.com.ua. Розбираємося, як змінить паркування автомобілів у Чернігові новий мобільний додаток і як працюють його європейські аналоги.

Яким буде додаток?

На думку міського голови, головне в такій програмі — це перелік діючих стоянок з актуальним зазначенням вільних місць, забезпечених паркоматами. Атрошенко, також вважає, що прибутковість в цій справі не головне і якщо навіть парковки не будуть повністю покривати витрати на їх утримання, це для Чернігова не критично. Головне, заявив мер, щоб все було цивілізовано.

Своєю чергою, Ярослав Куц для оплати послуг за паркування запропонував використовувати систему PayPal, що дозволяє водіям оперативно розраховуватися за послуги, а контролерам оперативно перевіряти надходження коштів на рахунок.

За словами начальника ЖКГ, в цей момент йде робота над формуванням відділу по контролю за паркуванням і в найближчі місяць-два він приступить до роботи.

У підсумку на нараду було вирішено доручити створення мобільного застосування Артему Тарасенко, депутату міськради, чия компанія вже займалася розробкою електронного квитка для розрахунку в громадському міському транспорті.

Як паркуються в Європі?

Проблеми з розміщенням автомобілів в містах з’явилася вже в кінці XIX ст. І перший час для парковок використовували приміщення … спорожнілих стаєнь, але цього надовго не вистачило.

У 1901 р. у Лондоні відкрили перший багаторівневий паркінг на 100 місць, який займав 7-поверхову будівлю. Незабаром до нього приєдналися ще два, на 200 і 300 паркомісць. А перша підземна стоянка з’явилася в Барселоні у 1910 р.

З того часу багато води утекло, змінилися автомобілі, стало іншим паркування. Сучасні технології, інтернет, смартфони та айфони, все це не могло не торкнутися паркінгів. Сьогодні в Європі паркуються виключно за допомогою мобільних додатків, де можна заздалегідь забронювати місця, вказавши при цьому тип транспортного засобу та час паркінгу. На стоянках закритого типу враховують також і висоту автомобілів.

Особливо актуальні такі мобільні додатки для багатолюдних туристичних місць, в свята й дні проведення великих культурних заходів.

Зараз в мегаполісах також популярні додатки, що дозволяють орендувати місця на стоянках в житлових комплексах і деякі господарі паркувальних місць навіть заробляють на цьому, здаючи їх в оренду під час своєї відсутності.

Ще одна корисна опція сучасних мобільних додатків — пошук найкоротшого шляху до вже припаркованого автомобіля, що дуже зручно на великих площах, де легко загубити авто серед сотень і навіть тисяч схожих транспортних засобів.

Підсумок: можна сміливо прогнозувати, що в найближчі роки паркувальні додатки для девайсів будуть розширювати свій функціонал, а кількість їх користувачів буде тільки рости, тому  рішення запровадити мобільний додаток для паркування в Чернігові своєчасне і потрібне місту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.