Субота, 27 Квітня, 2024

Кладовище в смартфоні? У Чернігові створять додаток, що допомагають орієнтуватися в “Яцево”

Центральне кладовище Чернігова “Яцево” входить у 10-ку найбільших в країні, — тут на площі понад 100 га поховано 111 тис. чол. Динаміка зростання “Яцево”  — за останніх 18 місяців кладовищі розширилося на 8 га і збільшилася на 5 тис. могил, пише chernigiv-future.com.ua.

І якщо місце поховання розташоване не вздовж центральної алеї, а в глибині кладовища, а ви буваєте тут не дуже часто, знайти потрібну могилку по пам’яті складно. Загалом, вже очевидно, що проблема назріла і її треба вирішувати.

Як ставляться до ідеї городяни та що говорять спеціалісти

Власне, це підтвердила й пропозиція, що з’явилася в кінці липня на сайті місцевих електронних петицій. Зокрема, там йшлося про необхідність створення мобільного застосування, що допомагає орієнтуватися в “Яцево”. Принцип дії такої програми простий — вводите особисті дані покійного і отримуєте карту кладовища із зазначенням розташування потрібної могили.

Як виявилося, більшість опитаних чернігівців, що відвідують померлих родичів в “Яцево”,  позитивно ставляться до ідеї створення програми та кажуть, що це значно спростило б завдання пошуку.

Що стосується програмістів, то вони бачать проблему не в створенні самої програми, а в іншому,  — у формуванні бази даних всіх похованих на цьому кладовищі.

Так, програміст з Чернігова Єгор Герасимчук, вважає, що робити такий додаток потрібно в останню чергу, а почати роботу в цьому напрямку він пропонує зі створення телеграм-бота або сайту на цю тему.

А найскладнішим завданням, говорить Єгор, — буде зібрати та перевести в цифровий формат всі дані. 

Так, за його словами, для створення сервісу пошуку знадобитися кілька днів, а ось для формування бази даних, наповнення її інформацією — мінімум кілька місяців. Для цього, робить висновок Герасимчук, доведеться співпрацювати з адміністрацією кладовища, а саме — отримати у неї все списки покійних, сфотографувати їх і внести дані у зручному для пошуку вигляді.

Своєю чергою, директор спецкомбінату комунального обслуговування Володимир Куліш повідомив, що дані про похованих на “Яцево” вже вносять до комп’ютерів. За його словами, зараз зацифровується вся інформація, що стосується “Яцево”, але в першу чергу це дані про похованих там, їх імена, прізвища, дати народження та смерті.

А що кажуть юристи?

Скажімо так, не всі юристи однозначно схвально ставляться до такої ідеї. Деякі говорять про можливу проблему захисту особистих даних і порушенні права на приватність, хоча більшість з них все ж ніякої біди в цьому не бачать, оскільки вся ця інформація і так є у вільному доступі.

До відома, до кінця збору голосів для петиції залишилося кілька днів і якщо вас хвилює ця тема, то зайдіть на сайт і проголосуйте за мобільний додаток “Яцево в смартфоні”. Для розгляду петиції на сесії міськради потрібно всього 250 голосів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.