Понеділок, 15 Липня, 2024

Як з’явився чернігівський IT-кластер і чому він важливий для економіки регіону

Однією з найбільш перспективних галузей української економіки є IT. Українські програмісти та веб-дизайнери добре знані в усьому світі завдяки своїм ґрунтовним знанням та працьовитості. IT-галузь єдина яка зростає навіть під час війни. Для того, щоб створити сприятливі умови для розвитку IT в регіоні, декілька компаній об’єднуються в IT-кластер.

Як це відбувалося у Чернігові розповідаємо у нашому матеріалі на сайті chernigiv-future.

Що таке IT-кластер

Означення IT-кластеру можна дізнатися з Вікіпедії. Згідно з цим довідником, IT-кластером називається некомерційне об’єднання інтересів декількох фізичних чи юридичних осіб для розвитку інформаційних технологій. Чернігівський кластер було засновано в 2017 році.

Станом на 2022 рік членами кластеру є компанії, які працюють в різних сферах: розробка програмних рішень для бізнесу, створення сайтів, автоматизація бізнес-процесів, створення e-commerce рішень. Це такі компанії:

 • Snovio, займається аутрічем та автоматизацією продажів для бізнесу;
 • SendPlus, займається організацією бізнес-розсилок по email, в Facebook, месенджери, за допомогою смс;
 • Agile Vision – створення різноманітних продуктів за допомогою IoT-технологій;
 • LITERA – розробка програмних рішень для полегшення взаємодії користувачів з документообігом;
 • Dots Platform – веб-сервіс по запуску компаній доставки їжі та інші.

Цілі кластера

Чернігівський IT-кластер переслідує такі цілі:

 • Створення сприятливих умов для розвитку наявних компаній та появи в регіоні нових стартапів;
 • Підвищення конкурентоспроможності місцевих компаній в порівнянні з іноземними фірмами та представниками IT-бізнесів з інших регіонів України;
 • Покращення економіки Чернігівської області за рахунок підвищення податкових відрахувань з IT-сектору;
 • Підвищення інтересу жителів області до IT-галузі, запобігання відтоку кадрів в інші регіони країни та за кордон;
 • Забезпечення колаборації між Національним університетом «Чернігівська політехніка», іншими навчальними закладами та представниками бізнесу. Ціль такої колаборації – підготовка спеціалістів, які потрібні в конкретних ринкових умовах. Для цього вищі навчальні заклади повинні коригувати свої навчальні програми, адаптуючи їх під сучасні реалії;
 • Покращення взаємодії між компаніями-учасниками кластеру, забезпечення реалізації спільних проектів.

Чому IT-кластери – це важливо

IT-спільноти – це важливий «ланцюжок», що об’єднує між собою різні компанії. У порівняно невеликих містах, до яких відноситься і Чернігів, наявність таких кластерів вкрай важлива. Завдяки діяльності кластерів розвінчується міф про безперспективність малих міст для життя і роботи.

Чернігів розташований досить близько до Києва, а відтак молодь часто обирає більш простий і очевидний варіант – переїзд до мегаполісу. Проте кілька останніх років спостерігається прямо протилежна тенденція: досвідчені спеціалісти обирають для роботи не міста-мільйонники, а такі населені пункти, як Чернігів. Така тенденція зумовлена декількома причинами, зокрема пандемією коронавірусу.

Станом на 2022 рік в Чернігові працює більше 10 компаній, серед них є як місцеві, так і філії потужних холдингів. Тому одне з завдань кластеру – зробити так, щоб переваги роботи в Чернігові були очевидними і для професіоналів з досвідом роботи, і для початківців.

На базі кластеру регулярно проводяться офлайн-конференції, вебінари та олімпіади з програмування для студентів та учнів. Студенти-учасники олімпіад отримують неабиякий стимул – стипендію на наступні півроку навчання.

Чернігівський IT-офіс займається також громадською роботою. Одним з напрямків є проект “Green office”. Метою проекту є оптимізація відходів та їх сортування безпосередньо в офісах компаній. 

Розуміючи свою відповідальність перед регіоном і країною, учасники кластеру допомагають в налагодженні зв’язку на об’єктах критичної інфраструктури, купуючи системи Starlink, збирають гроші на антидронові рушниці

Чернігівський IT-кластер – проект, що має важливе професійне та суспільне значення. Він є одним з базових для подальшого розвитку економіки регіону.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.