Вівторок, 16 Липня, 2024

Чернігівські прикордонники отримали антидронову рушницю

У сучасній війні для розвідки ворожої території використовують дрони. Не є виключенням з цього правила і російські загарбники. За допомогою дронів вони дізнаються про розміщення та рух українських захисників, військової техніки, а іноді навіть скидають бомби на голови наших солдат. Тому боротьба з дронами стала однією з першочергових задач для українських науковців та підприємців. Ця задача була вирішена силами київської компанії Kvertus. Наразі ця фірма працює на заході нашої країни. Інженери компанії створили антидронову рушницю. Далі на chernigiv-future з посиланням на “Суспільне”.

Що таке антидронова рушниця

Це доволі компактний девайс вагою 5 кг, який створює електромагнітний імпульс і тим «паралізує» всі види зв’язку на ворожому дроні, включно з GPS та зв’язком з пультом керування. Завдяки антидроновій рушниці дрон стає сліпим і по суті перетворюється в дорогу залізяку.

Дальність дії рушниці складає 3,5 км на відкритому просторі. За багатьма параметрами розробка українських інженерів краще закордонних аналогів. Вартість рушниці немаленька – 445 тисяч гривень. Але подібні рушниці за кордоном коштують вдвічі дорожче.

Саме тому цю рушницю і вирішили придбати для чернігівського прикордонного загону. На «пушку» збирали гроші всім миром. Медики передали на придбання зброї гроші, які були відкладені на святкування дня Медика. Свою частку внесли також підприємці, айтішники міста та всі бажаючі.

Скільки потрібно антидронових рушниць для української армії

Спеціалісти вважають, що для наших воїнів потрібно як мінімум 2000-3000 протидронових рушниць. Заказ рушниці купують переважно благодійні фонди. Гроші для чернігівських прикордонників збирала Громадська організація «Українська призма». В ідеалі потрібно мати одну рушницю на кожні 500 м фронту (кордону). Але це – задача на далеке майбутнє, поки що компанія виробляє 5 рушниць в день.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.