Неділя, 28 Квітня, 2024

Історія стадіону у Чернігові, якого більше немає

Декілька днів тому в мережі з’явилися “свіжі” фото чернігівського стадіону ім. Ю. Гагаріна, який служив протягом багатьох років місцем проведення домашніх матчів футбольного клубу “Десна”.

З моменту початку російської агресії споруду кілька разів обстрілювали — ракетами, “градами”, а потім і авіабомбами. Після останнього бомбардування керівництво клубу визнало, що стадіон відновленню не підлягає. Та ж сумна доля спіткала й тренувальну базу “Десни”.

Докладніше про історію чернігівського стадіону, якого, на жаль, більше немає, розповість сайт chernigiv future.

Коли збудували перший стадіон у Чернігові?

Історичні документи, що збереглися в архівах, свідчать, що у XVIII ст. на місці, зруйнованної сьогодні спортивної споруди, стояв заміський будинок чернігівського єпископа. Потім, на початку ХІХ ст., тут розташовувався міський садок. А ще через сто з лишком років, у 1936 р., через “збільшений інтерес у населення до спорту”, було збудовано невеликий стадіон на 3 тис. місць.

Проте він прослужив недовго. У 1941 р. почалася радянсько-німецька війна й стадіон розбомбили. За висновками фахівців, відновленню споруда не підлягала, тому на початку 50-х років було вирішено будувати стадіон у Чернігові з нуля.

Новий стадіон

Відповідно до проєкту, спортивна арена мала бути більш місткою, ніж її довоєнний варіант. Тому після завершення будівництва, заново відбудований стадіон складався вже з двох трибун — “Західної” на 7 тис. місць та “Східної” на 4 тис. місць, а по периметру його оточувала стіна.

У 1961 р. Радянський Союз першим у світі запустив у космос пілотований об’єкт із людиною на борту. Після чого Юрій Гагарін ,космонавт, що побував за межами земної атмосфери та щасливо приземлився, став символом могутності країни.

В ті роки в СРСР його ім’ям називали вулиці, площі, культурні та спортивні споруди, всюди ставили пам’ятники. Не оминув цей тренд і Чернігів — у 1961 р. місцевому стадіону дали ім’я першого у світі космонавта — Юрія Гагаріна.

До відома, у травні 1964 р. Гагарін особисто приїжджав до Чернігова та зустрічався з його мешканцями.

У 80-ті роки спортивну арену ім. Ю. Гагаріна реконструювали, розширивши східну трибуну ще на 3 тис. місць. 

Стадіон у 90-ті та у наш час

Після розпаду СРСР, вже в незалежній Україні, чернігівський стадіон сяк-так пережив “смутні” часи 90-х і “дотягнув” до більш-менш безнапасних 2000-х. У 2005-2008 роках завдяки фінансуванню приватних спонсорів його частково реконструювали. Зокрема встановили нові пластикові сидіння.

А через 10 років, у 2016 р. масштабну реконструкцію споруди власним коштом розпочав ФК “Десна”. 

Протягом року було повністю замінено газон, встановлено систему електропідігріву та поливу, а ігрове поле стало відповідати загальноприйнятим у Європі нормам. У 2017 — 2018 рр. ФК “Десна” також відремонтував готель, у якому з’явився спортивний комплекс для футболістів, із сауною, басейном, медичним кабінетом, їдальнею та приміщеннями для адміністрації. 

Були у клуба й плани, щодо подальшої реконструкції стадіону, але не судилося. Тепер цю споруди, як і тисячі інших, знищених загарбниками, вже треба не ремонтувати, а будувати заново. І це обов’язково станеться після перемоги, яку наша армія наближає  з кожним днем.   

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.