Влітку 2019 р вітчизняні телеканали навперебій показували сюжет про жителя м. Любеч Тараса Тарасенка та дивовижний автомобіль, винайдений його батьком Петром Тарасенком. Річ у тім, що у хлопця вроджена важка хвороба — дитячий церебральний параліч і пересуватися без сторонньої допомоги йому складно. Завдяки телебаченню, Тарас став зіркою публікацій та телесюжетів, а жителі Любеча почали називати його авто “Тарасомобіль”. З тих пройшло півтора року, розповідаємо, як сьогодні справи у хлопця та що змінилося в його житті з того часу. Далі на chernigiv-future.
Популярність справа хороша, але втомлює
Згадуючи хвилини “слави”, Тарас визнає, що були в цьому, звичайно, й приємні моменти, але в загальному популярність його швидко втомила. Каже, що не звик до такої уваги до своєї персони, тим більше, що вся ця метушня заважала роботі. За словами чоловіка, іноді у нього по півдня йшло на фільмування сюжетів, а спілкування з журналістами взагалі перетворилося в рутину. Правда, був у всьому цьому один плюс, перед зйомкою сюжетів про нього й про автомобіль, молодий чоловік просив розповідати й про свою основну діяльність. Це дуже допомагало йому у звітності, потрібній для роботи.
Тарас творча людина, брав участь в місцевої самодіяльності, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, а з вересня 2020 р. пішов на підвищення — став директором Любецького будинку культури.
Як працюється на новому місці?
Сьогодні, за словами Тарасенко-молодшого, Любецький будинок культури працює, як і більшість подібних установ в Україні, на “удальонці”. Він з гордістю говорить, що вони першими в області з початком епідемії освоїли виробництво аудіовізуальної продукції. Безумовно, скаржиться директор, набридло знімати відео, хочеться живих концертів, всі скучили по сцені, але, на жаль, нічого не вдієш, таке життя.
До відома, зараз колектив будинку культури готується до Дня пам’яті героїв Дебальцеве. Захід відбудеться 20 лютого в Чернігівському філармонійному центрі.
Тарасенко визнає, що робота забирає не тільки весь час, але й доводиться вкладати власні кошти, та на що не підеш заради улюбленої справи.
А ще молодий чоловік покладає на 2021 р. великі надії — збирається зробити капітальний ремонт у Будинку культури, щоб перетворити його на сучасний центр культурних послуг. За його задумом тут буде бібліотека, гуртки за інтересами, мистецька філія. Якщо бог дасть, все вийде, ділиться своїми мріями директор Тарасенко.
А як поживає “Тарасомобіль”?
За словами Тараса, його машина в повному порядку. Правда, взимку з нею складніше, акумулятор на морозі швидко розряджається, але якось пристосувався та їздив навіть при -15. А ось снігових заторів “Тарасомобіль” не боїться й завдяки своїй солідній вазі без особливих проблем вибирається з них. Якби не ця машина, каже Тарас, добиратися до місця роботи було б куди складніше.
До речі, що стосується технічних характеристик саморобного електрокара, він розганяється до 15 км / г, а заряджається від звичайної мережі. При нормальних погодних умовах на одній зарядці авто може проїхати до 60 км. Потужність транспортного засобу всього 1.5 кВт, тому його офіційно не реєстрували.
Родині Тарасенко електромобіль обійшовся в скромну суму — 25 тис.грн, але це без вартості роботи, адже збирав його батько Тараса сам.