На базі Агенції регіонального розвитку в Чернігівській області та за підтримки делегації Представництва Євросоюзу в Україні працює Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів. Він знаходиться в Чернігові. Далі на chernigiv-future.
В лютому на брифінгу про це повідомив Посол Європейського Союзу в Україні, який також є головою Представництва ЄС в Україні, – Матті Маасікас. Він говорив про те, що дуже хороший рівень компаній з Чернігова дозволив їм вийти на глобальний рівень. Саме для підтримки таких компаній, для підтримки малого і середнього бізнесу створили цей бізнес-хаб.
Голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко розказав, що Центр матиме свій бізнес-акселератор. Також працюватиме ІТ-школа з допомогою шведських партнерів. На території Центру проводитимуться різноманітні тематичні заходи. вони будуть направлені на розвиток підприємництва, нових інновацій або ж стартапів.
Такий бізнес-хаб допоможе створити нові робочі місця і дасть поштовх розвитку економіки. Адже нові місця надає зазвичай саме малий або середній бізнес.
Кошти Державного фонду регіонального розвитку і надані кошти з обласного бюджету були направлені на реконструкцію приміщень. Використали близько 5,3 млн. гривень.
В чому суть хабів?
В 90-х роках 20 століття роль своєрідних хабів виконували ресторани, нічні клуби. Потім були галереї, арт-центри. Саме в цих місцях підприємці обмінювались своїми ідеями. Приблизно 2 роки тому цю нішу зайняли коворкінги і арт-простір.
Вже зараз на зміну прийшли більш професіональний, креативний і одночасно більш технологічні формат громадських місць. Вони створені спеціально для великих міст – хаби. По суті, це поєднання коворкінгу, арт-центру, галереї і навіть технопарку.
Більшість успішних хабів поєднує декілька основних рис:
- Розташування. Це важливо для постійного потоку людей. Тому центр міста, зазвичай, найкраще місце.
- Простір. Для вміщення різних форматів роботи потрібні чималі площі. Тому вкрай важливо знайти досить просторе місце.
- Майже коворкінг. Додаткові сервіси коворкінга в хабі мають бути: гардероб, душ, місце для їжі, зручне місце для роботи.
- Акцент в інноваціях. Саме інновації відрізняють хаб від коворкінгу. Великі площі дають можливість здійснювати освітні проекти, які необхідні для передачі знань і вмінь.