Субота, 18 Травня, 2024

Кому облавтодор віддав чернігівські дороги в безстрокове користування?

Чернігівський облавтодор уклав угоду з ТОВ “Спец Комплект Постач”, яка стосується упорядкування доріг області. Київська компанія зобов’язується забезпечити догляд транспортних магістралей в регіоні, за що отримає понад 200 млн грн, пише сайт chernigiv-future.

Договір містить пункт про продовження співпраці в разі виникнення “документально підтверджених об’єктивних обставин”, простіше кажучи він безстроковий.

Хто брав участь у тендері?

Інтерес до тендеру проявили кілька великих компаній, однак до торгів, крім “Спец Комплект Постач”, був допущений тільки один учасник — компанія “Бахмачгазбудсервіс”. Всім іншим оголосили “бан” за “невідповідність документації необхідним нормам”.

Один з учасників тендера — “Транс Лайн Груп” намагався оскаржити це рішення в антимонопольному суді, але отримав від воріт поворот.

Втім, експерт “Ліги антітраста” Інна Щербина, вивчивши причини відмови, стверджує, що відмовили правильно, оскільки у компанії дійсно були відсутні деякі важливі документи, зокрема, “специфікація на фарбу для горизонтальної розмітки доріг”.

 При цьому Щербина стверджує, що дозвіл “Бахмачгазбудсервіс” було видано з порушенням закону, проте недоліки в документації АМКУ назвав “формальною помилкою” і дозволив компанії брати участь в тендері.

Торги, допущених у до участі компаній, на двох тендерах призвели до зниження вартості на 4%, а на третьому  — на 7%.

Що відомо про “Спец Комплект Постач”?

 Починаючи з 2017 року компанія – “улюбленець” Департаменту регіонального розвитку і ЖКГ Київської ОДА. Результат — підряди на суму у 2 млрд грн.

Слід сказати, що на сьогодні “Спец Комплект Постач” – фігурує одразу в кількох кримінальних справах щодо розтрати бюджетних коштів у 2017-19 рр. Розслідування ведеться головком СБУ. Сума претензій понад 750 млн грн.

Хто власники?

За часів президентства Порошенко компанія належала оточенню губернатора Київської області Олександра Горгана. Сьогодні “Спец Комплект Постач” на 50% належить Надії Кравс. Чоловік Надії, Петро Кравс, був директором підприємства, що входив в турецьку групу компаній “Онур”. Крім того, подружжя Кравс — тесть і теща генерального координатора “Онур” в Україні пана Караахметоглу. Друга половина акцій компанії належить Сергію Дяченко.

За інформацією Prozorro “Спец Комплект Постач” — учасник 246 закупівель, з яких переміг у 103 на загальну суму 3.8 млрд грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.