Вже тиждень з кранів у будинках жителів Чернігова по вулиці Нафтовиків тече коричнева рідина, що за кольором та запахом досить віддалено нагадує питну воду. А оскільки з’ясувати причину цього явища громадянам так і не вдалося, довелося звернутися до журналістів, пише “chernigiv-future.com.ua“.
Ситуацію прокоментував відповідальний за інформаційну діяльність Чернігівводоканалу Ігор Грищенко.
Що трапилося з питною водою?
Грищенко підтвердив, що дійсно протягом декількох останніх днів в Чернігівводоканал надходили скарги на якість води від жителів вулиці Нафтовиків. Погіршення якості води пов’язане з проведенням ремонтно-планових робіт, про що, за словами Грищенка, жителів цього району попередили.
До відома, з 1 лютого ремонтні роботи перемістяться на вул. Леоніда Пашина, про що Чернігівводоканал поінформував у своєму повідомленні. Зокрема, в ньому йдеться про те, що 1.02.21 не буде води по вул. Пашина з 8.30 до 20.00, а також частково на вул. Керченській, Транспортної.
Чому погіршилася якість води?
Спеціаліст Чернігівводоканалу з інформаційної політики повідомив, що погіршення якості пов’язано зі зміною маршруту постачання. До старої схеми, за його словами, планують повернутися 4-5 лютого. І в цей період, ймовірно погіршиться якість води в районі Старої і Нової Подусівки.
Чому вода брудна? На думку Грищенка, це відбувається через специфіку прокладки труб, які десь йдуть вище, а десь нижче. Осад же накопичується в місцях пониження і якщо користувач підключений в цьому місці, то з його крана, відповідно, йде брудна вода.
Що стосується вул. Нафтовиків, зауважив Грищенко, то це (як і вул. Пашина) взагалі тупик і тут потрібно робити промивання. Але це можливо тільки після закінчення всіх робіт і при наявності плюсової температури. Представник Чернігівводоканалу також повідомив, що всім, хто поскаржився на якість води за ці дні буде зроблений перерахунок.
Що ще може забруднювати воду?
На думку Грищенка, якщо з крана тече брудна вода, справа необов’язково в трубах. Багато що залежить від її хімічного складу, зокрема, від кількості заліза. Цей елемент ніяк не проявляє себе поки рідина підіймається з свердловини, але коли вода потрапляє в резервуар, при контакті заліза з киснем, відбувається окислення та з’являється осад. Люди менше використовують таку воду, а відповідно потік слабшає й осад накопичується на дні. У зв’язку з цим Чернігівводоканал періодично промиває труби, але є тупикові зони, де зробити це складно, а іноді й неможливо.
А ще є у міста проблеми з Обленерго, зауважив Грищенко. Так, останні 2 тижні там кілька разів повідомляли про аварійні ситуації, а це в 80% випадків призводить до гідроударів. Помпова станція вимушено зупиняється, а потім, з появою електрики, різко запускається. В результаті весь осад в трубах підіймається та потрапляє до будинків.