П’ятниця, 29 Березня, 2024

Найромантичніше місце в Чернігові — “лицарський замок” Глібова: хто його побудував і що там зараз

У Чернігові багато мальовничих місць, але одне з найромантичніших — садиба Глібова, що являє собою неоготичний палац кінця XIX ст. Цей пам’ятник архітектури, що нагадує лицарський замок, був побудований головою чернігівського дворянства Григорієм Глєбовим на території села Бобровиця, Сьогодні це повноцінна частина Чернігова, пише chernigiv-future.com.ua.

Розповідаємо історію цього дивного будинку та його неординарного господаря.

Любов та страждання

Легенда говорить, що Григорій Миколайович Глєбов був вельми романтичною натурою. Закохавшись якось в одну француженку, він довго страждав від нерозділеного кохання, але не міг добитися взаємності. Та ж, своєю чергою, пообіцяла Глібову приїхати до Чернігова, якщо у нього буде замок, як у справжнього лицаря. Недовго думаючи, Григорій побудував палац, але підступна брехуха так і не приїхала на Україну, чим остаточно розбила серце молодої людини.

Втім, це, швидше за все, вигадки. Насправді, Григорій Глєбов, хоч і відрізнявся епатажністю, одружився, без особливих страждань, у 1886 р, на Ользі Тарновській з якою був щасливий у шлюбі та прожив до самої смерті.

Що являє собою садиба?

В цілому, будинок побудований в готичному, асиметричному стилі. Центр комплексу —  двоповерхова будівля, під якою розташовується підвал, що належить до “цегельного” модерну.  До “замку” також були прибудовані “льодовик” та “каретна”. До центрального входу в палац від воріт веде алея.

З 1961 р. і по нинішній день в садибі знаходиться інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України.

До відома, археологи стверджують, що у XII ст. на місці сьогоднішнього замку Глібова знаходилося городище древніх слов’ян Гуричів.

Чим відомий Григорій Глєбов?

Григорій Миколайович Глєбов народився у 1865 р. в багатій дворянській родині. На Чернігівщині у Глібових було 742 десятин землі. Григорій був освіченою людиною, закінчив факультет права в Київському університеті з золотою медаллю, а також навчався на фізико-математичному факультеті в Санкт-Петербурзі. Отримавши диплом про вищу освіту,  оселився у своєму маєтку на Чернігівщині, де займався громадською діяльністю.

Свого часу він обирався на різні посади земських зібрань, протягом майже 30 років був повітовим головою дворянства, мав чин дійсного статського радника, а при імператорському дворі був представлений у званні камергера.

У 1907 р. Григорій Глєбов був обраний у III Державну думу від поміщиків Чернігівської губернії.

У 1911 р. Глєбов потрапив у безглуздий скандал. На авіаційній виставці в Санкт-Петербурзі зник один з приладів, в крадіжці якого звинуватили Григорія, говорять, що цей вчинок був викликаний незрозумілим “душевним” розладом.

Після цього Григорій Миколайович покинув Думу та поїхав за кордон. Втім, через рік він повернувся, як ні в чому не бувало, і оселився в Києві, в садибі на Липках. Там Глєбов з сім’єю прожив до 1918 р., а коли почалася Громадянська війна, емігрував. Помер Григорій Глєбов у 1930 році в Німеччині, де й похований разом з дружиною.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.