Вівторок, 16 Липня, 2024

Захаращений дендропарк у Городні перетворюють у перлину Чернігівщини

У парку Городнянський (м Городня), що знаходиться в статусі національного пам’ятника садово-паркового мистецтва, тривають роботи з реконструкції. Кінцева мета робіт —  довести до ладу масив зелених насаджень, який останніми роками більше нагадував захаращений ліс. Далі на chernigiv-future.

У 2018 році, фракція “Наш Край”, що входить до місцевої міської ради, ініціювала відновлення дендропарку в центрі міста. А остаточне рішення повернути Городні парк було прийнято мерією рік тому.

У 2019 році заступник міського голови Віталій Мамедов пообіцяв, що парк, на який, за його словами, “ніколи не вистачало коштів”, буде відновлений:

“Не дивлячись ні на що, ми все ж таки вирішили його відновити. План реорганізації замовили в Національному ботанічному саду ім. Гришка. А коли він був готовий, департамент економіки Городнянського міської ради створив на його основі власний проект реконструкції “. 

Після того як документ затвердили в області,  на відновлювальні роботи були перераховані перші кошти. На жаль, цих грошей вистачило тільки на доріжки з твердим покриттям, в зв’язку з чим керівництво міста під’єднало проект до програми співфінансування. Таким чином, перший етап був завершений.

В кінці минулого року міська влада придбала мульчер, необхідний для розчищення дендропарку. За оцінкою фахівців на кінець 2019 роки для повного завершення робіт було потрібно ще кілька мільйонів гривень.

У парку, що займає площу близько 10 гектарів, планується організувати зону відпочинку для городян і туристів, встановити лавочки, майданчики з мангалами, розбити футбольне поле і волейбольний майданчик.

Городнянський дендропарк був створений в 1965 році рішенням Чернігівського облвиконкому. Територія масиву знаходиться в межах міста Городня, північніше вулиці 40-річчя Перемоги. У парку висаджено понад 120 видів рослин, які ростуть в різних кліматичних зонах України.

До відома, у 2019 році харківське архітектурне бюро “Сіті-Дизайн” представило масштабний проект реконструкції центрального парку в Чернігові вартістю близько 2 млрд грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.