Один із елементів ходової частини автомобіля, який складно переоцінити — гальмівна колодка. Від її стану залежить, як автомобіль поводитиметься на дорозі, а отже, безпека водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Як вибрати гальмівні колодки і не помилитися, розповіли фахівці найбільшої в Україні мережі СТО та магазинів автозапчастин АТЛ.
Принцип роботи колодки
Він простий — гальмівні колодки притискаються до гальмівних дисків, які жорстко зчеплені з колесами, і за рахунок сили тертя, що виникає при цьому, зупиняють обертання. Автомобіль гальмує.
Чим нижче ступінь зношування колодки, тим краще її зчеплення з поверхнею гальмівного диска і тим ефективніше гальмування.
Які бувають колодки
Сучасні гальмівні колодки в залежності від матеріалу виготовлення діляться на чотири типи:
- На основі органічних матеріалів з часткою металу у складі не більше 30%. Основа такої колодки — поєднання різних матеріалів: карбону, гуми, скла та ін. Головна особливість цього типу — хороша опірність до високих температур.
- Напівметалеві — заліза, сталі або міді в такій колодці не менше 60-70%. Це основа, решта наповнення — нанесені по поверхні склади з підвищеними фрикційними характеристиками. Сьогодні це найбільш популярний тип через оптимальне поєднання ціни, якості та довговічності.
- Кераміка. Висока щільність, термостійкість та невелика вага — головні переваги керамічних колодок.
- На 100% металеві колодки за найвищої ціни найефективніші. Якщо є бажання експлуатувати колодки максимально довго і з високим ступенем ефективності, варто віддати перевагу саме металу.
Як зрозуміти, що колодка зношена
Визначити ступінь зносу допоможе спеціальне маркування на поверхні колодки або система датчиків (сучасніші автомобілі), яка попередить, що пора міняти колодку. Також задуматися про заміну допоможуть такі ознаки, як уповільнене або занадто різке гальмування, поява сторонніх шумів при натисканні на педалі гальма і взагалі дивна поведінка авто при гальмуванні.
Як вибрати
Вибирати колодки можна за допомогою системи фільтрів у каталозі онлайн-магазину мережі АТЛ. Якщо впевненості у правильності вибору немає, варто скористатися пошуком потрібної деталі за VIN-кодом або звернутися до консультанта компанії — він допоможе знайти дійсно оптимальне рішення.