Четвер, 3 Жовтня, 2024

Палац Тарновських у 3-D з’явиться на сувенірних листівках

В рамках проєкту “Кишенькова країна” палац Тарновських, що є частиною Національного історико-культурного заповідника “Качанівка”, відсканували та зробили його тривимірну модель. Дане зображення розмістять на сувенірних туристичних листівках доповненої реальності, для перегляду яких необхідно встановити на телефоні додаток Pocket City AR (встановлюється безкоштовно). Проєкти “Кишенькова країна” та “Кишенькове місто” створені задля популяризації архітектури міст через сувенірну AR-продукцію. Далі пише “chernigiv-future.com.ua“.

Проєкт «Кишенькова країна» є наймасштабнішою спробою 3D-оцифрування пам’яток матеріальної культурної та архітектурної спадщини України. Його реалізацією займається команда Skeiron за підтримки Українського культурного фонду. Загалом під час експедиції країною були оцифровані 40 об’єктів в різних регіонах. 

Історія палацу

Палац Тарновських або Качанівський палац розташований на околиці селища Качанівка в Ічнянському районі Чернігівської області. Як відомо, палацево-парковий ансамблю був заснований тут в 1770-х роках і тоді ж було зведено першу будівлю палацу.  Втім, від нього мало що збереглося – на початку 19 століття нові власники Тарновські майже повністю демонтували першу будівлю та розпочали тут зведення нового палацу у стилі класицизму. Його перший поверх збудований з цегли, другий – дерев’яний. Його центральну частину вінчає купол на високому барабані, який надає палацу велич та вишуканість. До палацу примикають флігелі, поруч розташовані служби, альтанка і церква.

Григорій Тарновський, який отримав Качанівську садибу у спадок у 1824 році, перетворив її на справжній культурний осередок – до нього в гості приїжджали такі видатні особистості як Микола Гоголь, Михайло Глінка, Тарас Шевченко та інші. За часів Василя Тарновського-молодшого, одного зі спадкоємців Григорія Тарновського, слава Качанівки як центру культурного життя збільшилась. Він був шанувальником української старовини та завзятим колекціонером. Його колекція старожитностей складалась здебільшого з речей козацької доби та збірки літературних творів, малюнків, особистих речей та автографів Тараса Шевченка. 

Сьогодення Качанівської садиби

В 1918 році садибу націоналізували, палац почав поступово руйнуватись, а селяни розтягли картини та цінні меблі. Під час війни тут розташували евакуаційні шпиталі, а в 70-х роках – туберкульозний санаторій. Лише у 1981 році садиба “Качанівка” була оголошена державним історико-культурним заповідником. Зараз у палаці функціонує Національний історико-культурний заповідник «Качанівка». Щороку його відвідують 30 тисяч туристів і він має надзвичайно великий туристичний потенціал.

Нагадаємо, що під час останнього робочого візиту до Чернігівської області 15 жовтня президент України Володимир Зеленський відвідав Качанівський заповідник та повідомив, що його включено до програми “Велике будівництво”, в рамках якої проведуть реконструкцію сотні видатних українських пам’яток.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.