Понеділок, 29 Квітня, 2024

Протишумні навушники: кому і навіщо вони необхідні

Перевищення допустимого рівня шуму стає бичем сучасного розвинутого суспільства. Безліч виробничих процесів пов’язані з шумовими подразниками. У мегаполісі людина живе в умовах підвищених децибелів від гулу трас, дорожньої та побутової техніки. Постійні навантаження на слухову систему призводять до раннього погіршення та втрати слуху. Щоб вирішити проблему, необхідно використовувати навушники протишумні. Їх застосування на промислових підприємствах є обов’язковим.

Гід при виборі протишумних навушників

Щоб оптимально захистити органи слуху фахівця від надмірної шумової дії, необхідно знати кілька правил вибору навушників. Спочатку необхідно мати уявлення про допустимі норми шуму. А саме:

  1. Нормою є вплив на вухо людини 75 – 80 дБ, все що вище – завдає поступової та непоправної шкоди здоров’ю.
  2. Максимальна доза добового шуму становить 115 дБ.
  3. Зверніть увагу, що при роботі пилососа, на барабанну перетинку вже впливає 75 дБ.

Виробники ЗІЗ слуху пропонують ринку різні за якістю, ціною та призначенням моделі навушників. При виборі слід керуватися фінансовою можливістю та необхідними параметрами виробу. На маркуванні кожної чашки виробник вказує на акустичну ефективність. Як правило, вона варіюється від 24 до 36 дБ. Вибирайте навушники в залежності від специфіки вашого виробництва та рівня промислового шуму.

Як користуватися акустичною маркою або індексом SNR? Розрахувати шумозаглушення просто. Наприклад, рівень шуму під час роботи з бензопилою становить 105 дБ. Застосуємо формулу: 105 дБ – 75 дБ = 30 дБ. Отже, слід придбати захист, де SNR становить 30 дБ.

Рекомендуємо вибирати моделі з найлегшою вагою. Як правило, працювати в навушниках доводиться досить тривалий час. Щоб захист не приносив дискомфорту та забезпечував високий рівень безпеки, зупиніть увагу на моделях вагою до 180 гр.

Важливо уважно оглянути конструкцію навушників. Приміряти моделі та з’ясувати, чи підходить під ваш тип голови ергономічні показники конструкції. Чи зручно розташовується оголов’я, чи щільно прилягають до голови чашки. У конструкції багатьох сучасних навушників передбачають ущільнювальну подушку з піни з ефектом пам’яті для гарного прилягання та посадки на голові. Обирайте зручні для вас моделі.

Де застосовують промислові навушники

Слід знати, що надмірна, безперервна шумова дія більше 4-х годин вже здатна завдати шкоди органам слуху людини. Підходьте до питання збереження здоров’я відповідально. Звичайно, при роботі з вібраційним обладнанням, електродрилем, циркулярною пилкою використання навушників не обговорюється. Але, якщо ви стрижете газон газонокосаркою, рівень шумового забруднення становить 110 дБ і застосування промислових навушників також потрібне.

Пам’ятайте, що організм людини починає негативно реагувати навіть на низький рівень шуму. Результат – дратівливість, збій серцевої, імунної системи, порушення сну. Не нехтуйте безпекою. Спеціалісти українського підприємства «ПромЗІЗ-Спецодяг» рекомендують користуватися засобами індивідуального захисту бренду ПромЗІЗтм, запропонованими в каталозі компанії. Виробник ЗІЗ спеціалізується на комплексному забезпеченні промислових підприємств. У його асортиментному портфелі спецодяг, спецвзуття, робочі рукавички, професійні окуляри, каски та інші засоби захисту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.