Четвер, 25 Квітня, 2024

ПЦУ починає реставрацію церкви Мазепи в Дегтярівці та обіцяє врятувати історичну пам’ятку від руйнування

Православна церква України починає реставрацію історичного пам’ятника національного значення — Покровської церкви в селі Дігтярівка на Чернігівщині. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Митрополит Епіфаній, пише chernigiv-future.com.ua.

Історичне значення пам’ятника

Цей храм побудували у 1708 році на кошти гетьмана Івана Мазепи, що обійшлося йому в 15 тис. золотих монет. Мазепа також подарував храму чудотворну ікону Божої Матері Дегтярівській, про що свідчить зображення його герба на ній. Після освячення церква опинилася під управлінням Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського монастиря.

Історичне значення для України Покровської церкви в Дегтярівці величезне. Тут Мазепа молився перед зустріччю з Карлом XII, звідси він відправив лист полковнику Скоропадському із закликом “викорінити московське військо” і тут же було підписано угоду з королем Швеції, після реалізації якого Україна виходила зі складу Російської імперії та ставала незалежною державою.

До відома, в Дегтярівці на цьому місці історики-ентузіасти встановили пам’ятний знак.

Покровська церква в більш пізні часи

Час і люди не пожаліли церкву. Її кілька разів руйнували, храму дісталося від більшовиків, які практично знищили його, розорили, знесли куполи. Потім почалася Велика Вітчизняна війна. У 60-ті, під час чергових антирелігійних гонінь, була зруйнована східна, західна та вівтарна частина культової споруди, але якимось дивом стіни встояли.

У незалежній Україні

Після 1991 року храм кілька разів намагалися реставрувати. Починаючи з 2009 р. цим займалася українська діаспора. Однак з початком російської агресії у 2014 р. проект згорнули, а фінансування припинили.

Минуло ще 7 років і ось зараз Православна церква України в особі митрополита Єпіфанія заявляє про початок відновлювальних робіт. Зокрема, Єпіфаній повідомив, що у 2021 р. ПЦУ починає проект, мета якого протягом найближчих декількох років завершити повну реставрацію унікального історичного пам’ятника та повернути Україні її архітектурну перлину, символ прагнення гетьмана Мазепи до побудови незалежної української держави. Свій пост митрополит закінчив словами: “Нехай Господь допомагає нам в справі відновлення святині та збереження нашої істинної історії.”

До відома сьогодні цей пам’ятник українського бароко занесений ЮНЕСКО в список з 15 історичних культових споруд України, які перебувають на межі повного знищення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.