На початку 2000-х років в сфері продажу з’явився новий вид спорядження, яке набуло популярності і стало успішно використовуватися не тільки туристами, мисливцями, спортсменами, а й представниками охоронних структур, пожежниками і військовими.
Із самого початку свого виникнення тактичне спорядження (синонім «військово-польове») періодично проходило модернізацію відповідно до рекомендацій екстремалів і запитів силових спецпідрозділів. І на сьогоднішній день тактичне екіпірування (одяг, взуття, сумки) допомагають людині виконувати завдання в найсуворіших умовах. Адже, на відміну від туристичного, воно виготовляється із більш міцнішого матеріалу, викроєне для створення максимальної рухливості і безпечності, практичне і надійне. До прикладу, охарактеризуємо доволі затребувану серед військових річ − тактичну сумку.
Тактична сумка – альтернатива туристичному рюкзаку
Різні види тактичних сумок використовують співробітники військових та інших спеціальних служб під час проведення бойових дій і охоронного чергування. На відміну від туристичних рюкзаків така екіпіровка має одну( або дві) лямки і цілий ряд переваг.
Основне призначення – носіння особистих документів, дрібних аксесуарів та інших необхідних в умовах війни речей ( аптечка, зброя, інше). Щоб взяти в сумці потрібний предмет, − не обов’язково знімати її з плеча, досить трохи пересунути, потягнути на себе, використовуючи широку лямку. До речі, завдяки її ширині там часто кріпляться додаткові кишеньки або невеликий підсумок.
Однолямкові, дволямкові військові сумки, тактичні рюкзаки мають:
- безліч ізольованих відділів;
- функціональні кишені, які закриваються;
- армовану спинку, надійне кріплення, регульовані широкі ремені;
- малопомітний колір (олива, койот).
Амуніція, виготовлена із щільної тканини (кордура, нейлон), з якісно обробленими швами, створює відмінний захист вмісту від дощу, пилу та інших зовнішніх факторів.
Серед переваг є носіння кількома способами − на плечі, через плече, на поясі. Є моделі сумок із системою швидкого скидання магазинів, що створює зручності у випадку, коли сумка через плече загорілася і потрібно її швидко зняти.
За своїми конструкційними особливостями обидва види військового спорядження все ж відрізняються. Поясна сумка, до прикладу, має менший розмір, ніж рюкзак, який за об’ємом може досягати 40 літрів і більше. І в ньому можуть розміститися як предмети гігієни, так і боєприпаси, різноманітні види зброї, прилади нічного бачення, рація, спальний мішок.
Декілька порад щодо вибору
Для військових цей вибір є однією із основних задач, оскільки від якості і зручності спорядження залежить комфорт, який впливає на ефективне виконання службових обов’язків. Ось кілька порад:
- Важливо, щоб спорядження відповідало потребам солдата, тобто вміщувало все необхідне і було зручним у переносці. Для цього потрібно визначити його розмір і об’єм.
- Закцентувати увагу на наявність внутрішніх і зовнішніх кишень, їх кількість.
- Не менш актуальним є якість матеріалу, з якого виготовлена екіпіровка. Це повинна бути щільна, водонепроникна, стійка до зношування тканина.
- Має значення камуфляжний дизайн, що відповідає природньому середовищу.
Враховуючи подану характеристику товару і поради, можна придбати ідеальний варіант. Допомогти з цим можуть консультанти виробника Camotec: https://camotec.ua/sumki-c256/.