Субота, 27 Квітня, 2024

Як вибрати якісну та недорогу витяжку на кухню в Чернігові?

Жирна кіптява на стінах і неприємні запахи — всі ці “задоволення” при приготуванні їжі після винаходу кухонної витяжки залишилися в минулому. Сьогодні такі пристрої, що ефективно протидіють появі неестетичного нальоту та випарів на кухні, є практично в кожному будинку. Відповідно, купівля та встановлення витяжки над кухонною плитою — це не розкіш, а життєва необхідність.

У цій статті ми розглянемо питання: чим керуватися, вибираючи такий пристрій і де купити надійну та недорогу витяжку в Чернігові https://zhuk.ua/vytiazhky/.

Конструкція та основні функції витяжки

Головне завдання витяжки на кухні — очищення повітря, з якого забираються продукти горіння, запахи та пара.

Як це працює? Повітря, потрапляючи у витяжку, очищається за допомогою системи фільтрів, що “прибирають” з нього все зайве, та системи примусової вентиляції.Всі ці пристрої “сховані” у корпус, на якому знаходяться кнопки управління.

Залежно від способу очищення повітря, витяжки бувають:

  • рециркуляційними, коли повітря очищається та повертається у приміщення;
  • проточними, коли повітря виводиться надвір, через систему вентиляції.

Кріпляться, як правило, й ті й інші до стелі чи стіни. Іноді витяжки ховають у навісні шафки без дна, що зручно та естетично.

Якими критеріями керуватися при виборі витяжки?

Каталог солідного інтернет-магазину зазвичай містить безліч найменувань моделей різних виробників, і якщо не керуватися при виборі певними правилами, то дуже легко “загубитися”.

Отже, перше на що варто звернути увагу при купівлі витяжки — це система фільтрів, які бувають:

  • багаторазовими (їх не знімають, а чистять на місці);
  • одноразовими-вугільними, які потрібно періодично міняти.

Зазначимо також, що у продажу зустрічаються моделі, що працюють без фільтрів. Там брудне повітря видаляється безпосередньо через вентиляцію.

Втім, знайти таку витяжку досить складно й краще купувати сучасний пристрій, що чистить повітря за допомогою фільтрів майже на 100% за кілька хвилин.

Наступна категорія вибору витяжки – це конструкція. За цим принципом пристрої діляться:

  • Підвісні. Це, як правило, бюджетні та найпростіші в установці моделі. Вони працюють у циркуляційному режимі та оснащуються стаціонарними фільтрами.
  • Купольні (камінні). Працюють як у рециркуляційному, так й у проточному режимі.

Крім того, в залежності від облаштування та розташування плити, витяжки бувають вбудованими (для вбудованих плит), острівними (для плит, що стоять не біля стіни), а також компактними, з висувною панеллю.

Важливий момент. Вибираючи витяжку, зверніть увагу на її розмір. Габарити пристрою не повинні бути меншими за площу плити. Інакше витяжка працюватиме неефективно.

Що стосується висоти кріплення приладу, витяжка не має знаходитись нижче за 75 см від поверхні плити (для електроплит — 65 см). В іншому випадку жир на її стінках може спалахнути, що призведе до пожежі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.