Субота, 18 Травня, 2024

Тарифи на громадський транспорт в Чернігові підвищують: скільки буде коштувати проїзд в тролейбусі та маршрутці

Кілька днів тому Управління транспорту при Чернігівській міськраді попередило жителів обласного центру про неминучість підвищення тарифів на послуги громадського транспорту суспільного, в загальному, та електричного (тролейбусів) зокрема. Далі на chernigiv-future.

Розбираємось в причинах підвищення ціни за проїзд і рахуємо скільки тепер буде коштувати покататися по місту на тролейбусі.

Питання вирішене, залишилося затвердити?

За повідомленням начальника транспортного управління Олександра Рижого, найближчими днями виконком міськради планує прийняти документ, який офіційно затвердить підвищення тарифів на громадський транспорт. Цей регуляторний акт має закріпити статус електронного документа, що був раніше опублікований на офіційному сайті міськради.

За словами начальника управління транспортом, документ містить такі дані:

  • базова вартість однієї поїздки для комунального підприємства “Чернігівське тролейбусне управління” буде — 8 грн. за умови готівкового розрахунку, 6 грн — за електронним квитком, 3 грн — для школярів, за тим же електронним квитком.
  • місячний проїзний за новими цінами обійдеться: для студентів — у 180 грн, для школярів — у 90 грн, для юридичних осіб —  у 405 грн, а для всіх інших громадян — 360 грн.

До відома, тарифи на громадський транспорт останній раз мінялися в кінці 2018 г. Тому, на думку Олександра Рижого, необхідність в їх підвищенні давно назріла.

За словами чиновника, за неповних 3 роки істотно зросла ціна на електроенергію та мінімальна зарплата. А ці 2 показники, зауважив Рижий, в основному й впливають на формування тарифів у громадському транспорті. Як приклад він навів розмір мінімальної зарплати у 2018 р — 3 тис. 723 грн і сьогодні — 6 тис. грн, а також зростання цін на електроенергію: у 2018 р. – 1 Кв коштував 2 грн 89 коп., а зараз — 4 тис. 54 грн.

 При таких цінах за проїзд, підкреслив Олександр Рижий, підприємство, на якому закладена середня зарплата — 11 тис. грн, не може розвиватися. Це ж стосується й інвестиційного розвитку, на яке просто немає коштів. А в загальному ж, для нормального існування підприємства, підсумував чиновник, і цього підвищення недостатньо, потрібно виходити на рівень — 12-15 грн за проїзд.

Підвищення цін —  добре, але мало?

Його інформацію доповнив начальник Тролейбусного управління Руслан Ємець, який повідомив, що в окремих обласних центрах країни ціни за проїзд підвищені до 10 грн, а середня вартість цієї послуги по Україні — 8 грн. За словами Ємця, Чернігів одним з останніх підіймає ціни за проїзд, мер не хотів йти на це, але вимушений. Оскільки, крім Тролейбусного управління, яке частково фінансується з міського бюджету, в місті є й приватні перевізники, які ще рік тому висловлювалися за підвищення, а зараз просто все частіше відмовляються виїжджати на маршрути.

Як стало відомо, крім тролейбусів будуть підвищені й ціни на маршрутки — до 10 грн. Нові тарифи наберуть чинності після публікації їх у ЗМІ.

До відома, ціни на проїзд в громадському транспорті до 10 грн на сьогодні підвищено у Львові, Маріуполі, Вінниці, Дніпрі. І судячи з усього, це тільки початок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.