Вівторок, 30 Квітня, 2024

Авіація проти IT: історія однієї світчерки з Чернігова

Людей з досвідом, які повністю змінюють галузь своєї роботи, називають світчерами. В наш час модно переходити в IT-галузь. На це є декілька причин. По перше, тут досить високі зарплати, по друге, галузь швидко зростає, що відкриває широкі можливості для самореалізації, по третє, часто працювати можна навіть не виходячи зі свого дому. Багато хто думає, що IT – тільки для молодих. Цю поширену думку, повідомляє сайт chernigiv-future з посиланням на chernihiv.it, спростовує історія Дарини, чернігівської світчерки і колишньої бортпровідниці Emirates Airline.

Як постав вибір між авіалініями і IT

За 30 років свого життя вона встигла змінити кілька професій: писала статті для інтернет-сайтів, працювала на державній службі, була репетитором англійської мови та бортпровідницею Emirates Airline. Свою останню роботу Дарина дуже любила за постійні подорожі, нові відчуття, яскраві емоції. Разом з тим, ця робота була пов’язана з рутиною, постійними нервами і недосипом. Найскладнішим в роботі бортпровідниці для Дарини була необхідність кожен рік підтверджувати ліцензії шляхом здачі екзаменів. З часом дівчина зрозуміла, що хоче змінити роботу на більш перспективну. А найголовніше, вона хотіла бути в Чернігові, разом зі своєю сім’єю.

Вибір пав на сферу IT. На очі попала вакансія Customer Care Agent у компанії Snovio. Працюючи в цій компанії, Дарина стала частиною Chernihiv IT Cluster – прогресивної чернігівської IT-спільноти. Проекти, які тут реалізуються, наближають Чернігів за рівнем доходів до міст-мільйонників.

Чому Дарина вибрала Чернігів

Більш перспективним для айтівця є Київ, тоді чому Дарина вибрала регіональний центр? На це питання вона відповіла так: Чернігів – це ідеальна локація для життя та роботи. Тут дешевша, ніж в Києві нерухомість. В місті гарний сервіс, чудові екологічні умови: річка, ліс і т. д.

В різних регіонах України заробітна платня віддалених спеціалістів приблизно однакова. І це ще одна перевага Чернігова: можна заробити більше, а витратити менше.

Чи працюють в IT не технарі

Звичайно, кістяк індустрії – це технарі, які знають одну або декілька мов програмування. Проте в сучасних умовах знайти себе в IT-сфері можуть навіть такі «гуманітарії до мозку кісток», як Дарина. Сучасній сфері IT потрібні проектні менеджери, копірайтери, дизайнери, менеджери з підбору персоналу, бізнес-аналітики та маркетологи.

Дарина стала Customer Care Agent, тобто агентом по роботі з клієнтами. На цій посаді їй, як не дивно, допоміг досвід попередньої роботи. Агент, так само як і бортпровідниця повинен створити найкращі умови для своїх клієнтів. При необхідності – заспокоїти, навіяти впевненість, дібрати потрібні слова.

Згодом Дарина перейшла на посаду HR у своїй компанії. Щоб пройти співбесіду, їй довелося займатися самоосвітою. Працюючи в компанії, вона дізналася про існування IT-кластеру і майже відразу захотіла брати активну участь у його житті. Чернігівський IT-кластер – це об’єднання компаній, зайнятих розробкою програмних продуктів, створенням сайтів, автоматизацією бізнес-процесів та ін. 

Ця робота волонтерська, неоплачувана. Проте Дарина з великим ентузіазмом взялася за доручену їй сферу – програму Chernihiv.IT LOYALTY. Суть програми полягає у наданні членам спільноти знижок та бонусів у компаніях-партнерах.

На громадській роботі Дарині стало у нагоді вміння налагоджувати контакт з людьми, співпрацювати з ними. Знадобилися також недавно набуті навички HR.

Історія Дарини лише одна з багатьох. Вона показує, що змінити своє життя ніколи не пізно. В IT точно знайдеться місце для людини з будь-яким складом розуму. Потрібно лише чітко визначити свою ціль, прикласти зусилля для втілення своєї мрії і витратити на це певний час. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.