Субота, 27 Квітня, 2024

Вчитися ніколи не пізно або як інженер-проектувальник з Чернігова підкорив місцеву IT

«Вчитися ніколи не пізно», каже мудре народне прислів’я. Саме такої думки притримується Олексій Уланович, інженер-проектувальник з Чернігова. В 2013 році він вирішив кинути свою роботу будівельника і стати айтішником. На той час за плечима Олексія була, повідомляє сайт chernigiv-future, освіта в Чернігівському політехнічному університеті за спеціальністю «Машинобудування».

Як Олексій вирішив стати айтішником

Олексій займався проектуванням різних будинків та споруд, працював на виробництві металоконструкцій. Робота була досить непоганою, але Олексію хотілося щось кращого в фінансовому плані і більш стабільного.

Попрацювавши в будівельній сфері 10 років, Олексій отримував різну зарплату – від 300 до 800 доларів. Він займався різними проектами – створював попередників сучасних торговельних центрів, займався проектуванням житлових будинків та «Епіцентру» в Чернігові. 

Найкраща ситуація з будівництвом в Україні і в Чернігівській області була в 2008 році. Потім розпочалася економічна криза, яка негативно позначалися і на будівельній сфері: в декілька разів впали обсяги будівництва і заробітні плати. Приблизно те ж саме відбулося і в 2013 році.

В цей рік Олексій вирішив докорінно змінити своє життя. До такого рішення його підштовхнув молодший брат. Він також закінчив Чернігівський політех, але за IT-спеціальністю. Брат працював в компанії GlobalLogic, а потім йому запропонували роботу в Києві. Брат, який був молодшим спеціалістом, заробляв стільки ж, скільки і Олексій, який пропрацював у своїй галузі вже багато років. Тому вибір став однозначний – перекваліфіковуватися в IT-галузь.

Олексій навчився програмувати самостійно

Для початку Олексій записався на курси англійської мови. А потім вирішив опановувати нову для нього галузь самостійно, без курсів. Цю задачу майбутній розробник сприймав як інженерний проект. 

Ще в університеті Олексій проходив курс програмування мовою Pascal. Але ясна річ, ті знання він дещо призабув. Серед усіх мов програмування він обрав найпопулярніший на той момент PHP.

Олексій прочитав кілька книжок по PHP. З усіма питаннями, які виникали по ходу навчання, допомогли розібратися користувачі програмістських форумів. 

Першою програмою, що її написав Олексій, був «калькулятор». Потім були ігри для дітей і копія популярного інтернет-магазину «Розетка». Цей інтернет-магазин Олексій розмістив на частині серверу, наданій одним товаришем. Ігри, інтернет-магазин і деякі інші проекти склали основу портфоліо Олексія.

На одному з форумів Олексій розмістив оголошення, що шукає роботу розробником. Там же розмістив гіперпосилання на портфоліо. Пройшовши чотири співбесіди, він потрапив на роботу до компанії PortaOne. Ця фірма займалася телекомунікаціями.

Що саме Олексій робив в PortaOne

В PortaOne Олексію довірили підтримку і доопрацювання внутрішньої opensource-системи. Це різноманітні роботи, направлені на покращення інтеграції з продуктом. Наприклад, однією з задач було налагодження періодичного списання коштів. Через деякий час Олексія перевели на роботу з білінгом для телефонії.

Умови праці, згадує Олексій, були кращими, ніж зараз в тому сенсі, що спеціалістів було мало, і з них буквально «здували пилинки». Олексія влаштували офіційно за трудовою книжкою. Це було вигідніше, ніж співпрацювати з компанією, як ФОП. Однією з «плюшок» компанії були безкоштовні обіди.

Робота в PortaOne була цікавою, крутою і водночас складною. Завдяки цій роботі Олексій набув багатьох скіллів – практичних умінь і навичок. Через три роки прийшла пора змінити компанію – вигідну пропозицію запропонували в PulsarFour. На той час в цій фірмі вже працювало кілька знайомих.

В PulsarFour Олексій пропрацював 4 роки. Потім його фірма ввійшла в склад міжнародної компанії Valtech. На момент угоди Valtech вже мала офіси в Україні. В PulsarFour Олексій налагоджував програмну платформу для електронної комерції – Salesforce Commerce Cloud. Зі зміною власника обов’язки чернігівського світчера залишилися такими ж. 

Взагалі в компанії Valtech є багато напрямків роботи. Певна частина офісу напряму співпрацює з клієнтами, інша – з офісами фірми в інших компаніях. Представництва Valtech є в Індії, Сінгапурі, США, Канаді, Голландії, Данії, Німеччині і Франції. Клієнтами Valtech є такі відомі бренди, як Lufthansa, Levi’s, LVMH, BMW і Toyota.

Система, з якою працює Олексій – Salesforce Commerce Cloud. Це платформа для хмарної комерції. Її користувачі можуть створити інтелектуальний досвід покупок для своїх клієнтів, інтегрувати всі канали продажів (месенджери, соціальні мережі, інтернет-магазин та ін).

В напрямку електронної комерції працює близько 100 українських розробників. В команді Олексія сферою e-commerce займаються від 10 до 15 чоловік.

За 10 років роботи Олексій перетворився на високооплачуваного Senior Developer. Його розробками користуються такі представники fashion-індустрії, як Louis Vuitton, LVMH і L’Oreal.

Час від часу спеціалісту доводиться ставати ментором, та консультувати своїх колег, як покращити систему. В роботі Олексія є місце і для співпраці з іноземними колегами по ремеслу. Більша частина з них – індуси.

Як відпочивають співробітники компанії Valtech

Хто гарно працює, той мусить добре відпочивати. Про це знають в компанії Олексія. Час від часу фірма влаштовує яскраві корпоративи. Однак Олексія витягнути на такі активності не так вже й просто. На його думку, краще залишитися вдома, щоб не боліла голова.

Час від часу весь їх офіс виїжджає на відпочинок. Влітку 2021 року співробітники відпочивали в Карпатах за рахунок компанії. Фірма зняла невеличкий готель за Чернівцями. Олексій згадує, що після 16 години вони всі разом збиралися, йшли до басейну чи виїздили на якусь екскурсію.

Час від часу Олексія все ж можна побачити на корпоративах компанії. Коли він приходить на вечірки, це відразу стає помітно. Так, на новорічному корпоративі з нагоди святкування Нового 2022 року серйозного програміста можна було побачити з рожевою чуприною. Той момент Олексій згадує з усмішкою: «Я косив під панка».

Чому саме Чернігів

Олексій вважає Чернігів найкращим містом для праці і відпочинку. Працювати можна віддалено, заробітна плата співмірна з тим, що пропонують київські працедавці, а витрачати точно можна менше. Сам Олексій вважає, що переїхати можна було 5 років тому, коли віддалена робота ще не була мейнстрімом. А в 2022 році краще працювати без жорсткої прив’язки до конкретного робочого місця.

Компанія навіть виділяє кошти на облаштування домашнього «кабінету» – 50 євро на місяць. За ці гроші можна оплатити найшвидший в Чернігові інтернет.

До зміни робочого місця Олексій відноситься філософськи: якщо змінювати компанію, компетенція спеціаліста росте «в ширину», а якщо лишатися, то «в глибину». Ці підходи цілком можна поєднати.

Поєднавши IT-сферу та власне будівельне минуле, Олексій спочатку спроектував, а потім і побудував будинок. Олексію подобається Чернігів. До війни місто постійно ремонтувалося і реконструювалося. Програміст-самоучка впевнений, що часи лихоліття скоро минуть, і Чернігів стане набагато краще, ніж до російського вторгнення. 

Історія Олексія Улановича і таких як він, вчить, що змінити своє життя на краще може кожен. Не обов’язково обирати IT – але треба прямувати вперед, за своєю мрією, туди, де ви будете максимально корисні і суспільству, і самі собі. Дорогу осилить тільки той, хто йде!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.