Понеділок, 15 Липня, 2024

Суд призначив власнику перевантаженої фури штраф в 50 тисяч гривень

Кілька днів тому господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури про сплату штрафу за порушення правил перевезення вантажів великоваговим транспортним засобом. А конкретно йшлося про чергове перевантаженому авто на дорогах Чернігівщини, пише “chernigiv-future.com.ua“.

В цьому випадку суд вирішив не панькатися з порушником і “засудив” власника фури до 50 тис. грн штрафу.

Згідно з чинним законодавством, транспортування великогабаритних і важких вантажів допускається тільки після отримання спеціального дозволу і відповідної оплати.

Якщо ж власник авто свідомо йде на порушення закону і попадається “на гарячому” — факт перевантаження, згідно з прийнятими нормативами, фіксують фахівці регіонального управління державної служби України з безпеки транспорту. Підприємець може оплатити штраф в добровільному порядку, а в разі відмови прокуратура звертається до суду.

Саме так і сталося з позовом Прилуцької прокуратури про стягнення 50 тис. грн з підприємця, який перевозив нафтопродукти з порушенням встановлених норм.

Окремо в позові прокурорів сказано, що перевізник свідомо проігнорував факт, що стосується переміщення рідких вантажів, динамічна маса яких збільшується при гальмуванні. Подібне порушення, з урахуванням особливостей вантажу (горючий матеріал) здатне привести до непередбачених, трагічними обставинами, а саме до загибелі людей і серйозного забруднення навколишнього середовища.

До речі, у 2020 році за аналогічними позовами Чернігівської обласної прокуратури місцеві суди оштрафували недбайливих перевізників на суму, що перевищує 600 тис. грн. Ці кошти вже надійшли до обласного бюджету.

До відома, найближчим часом Чернігівська мерія має намір встановити на всіх дорогах ведуть до міста ваги для контролю за дотриманням норм перевезення важких вантажів. Мер Чернігова Владислав Атрошенко дав вказівку – більше не пускати в місто перевантажені фури.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.