Четвер, 25 Квітня, 2024

Сучасне обличчя стародавнього міста — топ кращих муралів Чернігова

Більше тисячі років це місто було найважливішим політичним, економічним і соціальним центром життя нашого народу. І сьогодні можна впевнено сказати, що в історичних пам’ятників епохи Київської Русі, Гетьманщини та Чернігівського полку з’явилася гідна зміна, яка символізує на новий культурний рівень розвитку суспільства. Поговоримо про настінний живопис міста — кращі мурали сучасного Чернігова, пише “chernigiv-future.com.ua“.

“Квітучі руки”

Мурал “Квітучі руки (2018 р.) знаходиться на вулиці Кирпоноса, поруч з будівлею обласної прокуратури.

Мурал створений харківським художником Олександром Брітцевим, як одна з чотирьох частин проекту “Квітучі руки”. Решта малюнків знаходиться в Дрогобичі, Слов’янську і Генічеську. Якщо картини з’єднати, вони утворюють ромб — символ, що у предків означав землю і все добре, що вона дає людям.

Сам художник розшифрував сакральний задум свого творіння, як людські руки, що допомагають і підтримують. А гілки квітучої яблуні символізує надію і перемогу життя над смертю. За задумом художника, квіти — це душі людей, а руки — їх добрі справи.

Якщо подивитися на чотири малюнки одночасно, можна помітити, що квіти скрізь різні. Це колір фруктових дерев, що ростуть в різних регіонах України. Так, для Чернігова Олександр обрав яблуню.

“Козак”

Мурал “Портрет Козака” (2017 р.) знаходиться на вул. Козацькій. Це приміщення дитячого клубу “Прометей”. Автор — Дмитро Алеріхо.

На стіні в стриманих, похмурих тонах зображений мужній козак з сережкою у вусі. На задньому плані починається битва. Мурал створений на честь перейменування вулиці, з “50-річчя ВЛКСМ” в “Козацьку”.

“Місто”

 Мурал “Місто” знаходиться на вул. Коцюбинського. Автор — художник з Франції Рорау.

 На стіні школи № 20 зображений “портрет” сучасного міста з автомобілями, магістралями, вікнами будинків і життям за цими вікнами. Всі ці елементи пов’язані воєдино і здається, що картина живе самостійним життям. За задумом — це синтез урбаністичних пейзажів Франції та України. Сам Рорау зізнавався, що вважає цей мурал кращим у своїй творчості.

“Сови”

Мурал “Сови” знаходиться на вул. Харківській, 8. Художник Дмитро Алеріхо. Час створення невідомий.

На картині мати-сова з пташенятами, яких вона прикриває своїм крилом і одночасно показує їм новий світ.

“Портрет”

Картина знаходиться за адресою Коцюбинського, 54. “Портрет” створений у 2016 р. бразильським художником Родріго Бранко.На малюнку хлопчик з синім волоссям в білій футболці.

Герої картин Бранко — люди. Він їх ніяк не оцінює, але це завжди яскраво і надзвичайно талановито. Художник говорив, що в Чернігові йому працювалося дуже легко і свій мурал він присвятив світлій енергетиці українців.

“Козак Мамай”

Ще один козак, на цей раз від творчого дуету Олексія Бичека і Романа Синенко. Мурал, створений у 2016 році, знаходиться за адресою: вул. Бєлова, 6. На стіні житлового, багатоповерхового будинку зображений козак з бандурою в національному стилі. За словами Олексія Бичека, “козак Мамай” пливе до свого “Зеленому коня”, ще одного мурала, що знаходиться по сусідству на вул. Бєлова 8.

“Зелений кінь”

Автори ті ж, час створення — 2016 рік.

На стіні житлового будинку зображений незвичайний, різнокольоровий кінь в етнічному стилі. Картина виглядає дуже оптимістично, радує око і душу.

“Бесіда”

Мурал “Бесіда” (2017 р.) знаходиться на вул. Всіхсвятській, 14. Місце розташування — стіна школи № 30. Творець картини — чилійський художник Mono Gonzales.

Яскрава картина виконана в абстрактному стилі і символізує культурну єдність людей. Звідси і назва твору. Цікавий факт — латиноамериканець Mono Gonzales, якому сьогодні вже за сімдесят, стояв біля самих витоків муралізму. Його перші картини з’явилися на стінах міст ще на початку 60-х років XX ст.

“Етнопара”

Ще один твір Олексія Бичека і Романа Синенко. Знаходиться мурал за адресою вул. Мазепи, 37, — це стіна житлового будинку. Малюнок виконаний в стилі плоскої графіки. На торці будинку зображені закохані в українських національних костюмах.

“Янгол з кошеням”

Картина київських художників Євгенії Гапчинської та Віталія Гідевана. Адреса мурала — вул. Мстиславська, 6. На стіні зображена допитлива дівчинка зі своїм домашнім вихованцем.

“Андрій Ярмоленко”

Автор картини — Дмитро Алеріхо (2020 р.). Мурал знаходиться на фасаді дитячо-юнацької спортивної школи “Юність” і присвячений вихованцю цієї школи, відомому українському футболісту та уродженцю Чернігова, Андрію Ярмоленку. Кажуть, ескіз погодили з самим Ярмоленко, який картину схвалив і навіть обіцяв приїхати на відкриття, але карантин завадив.

 “Дівчина”

На сьогодні це найбільший в Чернігові мурал — 14 на 33 метри. На “дівчину” пішло 130 балонів, кілька відер фарби та 3 тижні часу. Автор роботи Андрій Синенко для створення ескізу використовував спеціальну програму, що генерує зображення. Адреса картини — р-н Масани, вул Незалежності. Вартість мурала — 165 тис. грн, які ЖЕК заощадив при утепленні будинку.

“Ластівки”

Адреса мурала — проспект Миру, 211. Це стіна обласного онкодиспансеру. Автор — Сергій Тонканов, час створення — 2017 р. За словами художника, ластівки на блакитному тлі символізують все світле — надію на хорошу погоду і одужання.

 “Леонід Каденюк”

Картина знаходиться на вулиці Льотній, 4. Мурал створений у 2017 році. Художник — Дмитро Алеріхо. На стіні яскравий портрет Леоніда Каденюка  — першого і поки єдиного космонавта незалежної України. Робота зроблена за підтримки Британської ради в Україні в рамках проекту “З тобою моє місто говорить”.

“Маленький хуліган”

Автор — Дмитро Алеріхо. Мурал з’явився у 2016 р. Адреса — вул. Родімцева. За визнанням художника, це автобіографічне зображення хлопчика, який усвідомив своє призначення у житті.

“Княжна”

Мурал “княжна Чорна” створений у 2016 р Олексієм Бичеком і Романом Синенко, в характерному для їхньої творчості етнічному стилі. На стіні символічне зображення дочки князя Чорного, легендарного захисника Чернігівщини від хозар. Адреса — Красносільська, 23а.

“Їжачок”

Картина знаходиться за адресою – вул. 1 Травня, 157. Дата створення — 2016 р. Автор — художник з Києва Віталій Гідеван. Барвистий мурал — їжачок, прикрашений квітами. Цей твір Віталій присвятив своїй доньці, яка народилася в Чернігові.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.