Вівторок, 19 Березня, 2024

У чернігівській IT-компанії перевели всіх співробітників на однакову зарплату й не шкодують про це

Нещодавно Британська компанія Spill, що спеціалізується на IT-технологіях, зважилася на сміливий крок в плані виплати зарплат і зрівняла їх для всіх співробітників — експеримент з тріском провалився. Однак у Чернігові є фірма, де зарплату нараховують за таким же методом, починаючи з 2015 р., і це працює, пише chernigiv-future.com.ua.

Розповідаємо, чому у наших все вийшло.

Звідки приходять дивні ідеї?

Міжнародна компанія EMT Controls, чий офіс знаходиться в Чернігові, займається проектуванням “розумного” житла та готелів. Експеримент з рівними зарплатами запустили 6 років тому і він виявився успішним.

Один зі співробітників компанії, Роман Бисько, розповів чому керівництво вирішило перейти на нову оплату системи праці. Сам Роман починав працювати в EMT Controls як Embedded розробник, займався вбудованими системами, а закінчив головним інженером. Роман каже, що керівництву ідея прийшла до голови, коли вони звернули увагу, як працює кожен відділ та кожна людина, як викладаються люди. І тоді вони зрозуміли, що в компанії немає неважливих людей, а значить потрібно піднімати всім зарплату до вищого рівня, який був на той час на ринку праці. Основне посилання, каже Роман, було таке: все відділи повинні отримувати стільки ж, скільки й програмісти.

Що сказали на це співробітники?

За словами вже колишнього головного інженера EMT Controls (у Романа зараз свій власний проект) спочатку розробники були не в захваті від ідеї й щоб роз’яснити ситуацію, довелося добряче попотіти, але в підсумку переміг здоровий глузд і вони зрозуміли, що це оптимальне рішення для всіх.

В результаті зарплату підняли й зрівняли всім працівникам, включаючи й старших менеджерів. Не торкнулася реформа, зі зрозумілих причин, тільки дохід засновників компанії. За словами Роман, це сталося у 2015 р. і наскільки йому відомо нічого в цьому плані не змінилося по нинішній день. У довгостроковій перспективі програма виправдала себе на всі 100% — кожен співробітник став отримувати, то що хотів, а це тільки сприяло концентрації на поставленому керівництвом завданні.

На думку засновника компанії Джема Вардер, не останню роль в ухваленні цього непростого рішення зіграла і славнозвісна піраміда Маслоу, а точніше один з її основних принципів — “Якщо людина не відчуває себе в безпеці через думки про брак грошей, у неї інші пріоритети”. І тоді ми, каже Вардер, вирішили усунути цей недолік, щоб кожен співробітник міг повністю зосередитися на самореалізації, і, як бачите, у нас все вийшло.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.