Четвер, 18 Квітня, 2024

Чернігівщину відвідав проект “краще село України”: хто кандидат на участь від нашого регіону?

У кожного регіону в Україні свої архітектурні особливості. На Чернігівщині — це дерев’яні мережива, якими господарі прикрашають свої будинки. Саме вони й зацікавили організатора конкурсу “Найкрасивіше село України” Юлію Савостіну. Розповідаємо, де побувала експедиція та яке враження на них справила Чернігівщина, пише “chernigiv-future.com.ua“.

“Маde in Ukraine”

Юлія Савостіна розповідає, що проект “Made in Ukraine”, з яким вона вже четвертий раз об’їжджає країну, не переслідує ефемерних цілей. Його задача проста та практична — створити для вітчизняних та закордонних туристів 12 максимально об’єктивних путівників по країні.

Міських жителів, зауважує Юлія, більш цікавлять справжні, автентичні речі. Для цього й організований конкурс — відкрити нові туристичні напрямки, а саме: показати місця, де ще збереглася сільська естетика, залучити в села любителів екзотики та в підсумку поліпшити економічну ситуацію у регіонах.

До відома, конкурс “Найкрасивіше село України” стартував у липні 2020 року. Все почалося з того, що жителі сіл стали масово надсилати фотографії, після чого команді організаторів довелося багато їздити по країні, щоб переконатися, що, те чи інше місце дійсно варте уваги.

Найближчим часом команда “Made in Ukraine” планує завершити турне, через два місяці оголосити голосування, а в червні визначити переможця.

Які враження в організаторів конкурсу залишила Чернігівщина ?

Наш регіон Юлія з колегами відвідала в грудні, після того, як отримала фотографії однієї з мешканок області — це були знімки будинків з “дерев’яними мереживами”. Юлія каже, що спочатку в пошуках зразків дерев’яного зодчества вони об’їздили весь Чернігів, а потім поїхали на периферію. Особливо зацікавили дослідників сільської естетики Корюківка, де, за словами Савостіна, багато яскравих, красивих будинків. А ще їх вразила архітектура в селі Погорільці й то, як це все зберігається місцевими жителями. Ну і, звичайно, зауважила Юлія, величезне враження залишив сам процес створення дерев’яних мережив.

Особливістю Чернігівщини також Савостіна називає обережне відношення місцевих жителів до приїжджих. Відразу відчувається, каже вона, що тут туристи в дивину. І мабуть, робить висновок керівник “Made in Ukraine”, чернігівські майстри ще морально не готові рекламувати власну продукцію.

До речі, зареєструвати своє село для участі в конкурсі може будь-хто. Для цього потрібно зайти в Фейсбук на сторінку “Найгарніше українське село” і залишити заявку, в якій потрібно обґрунтувати, чому ви вважаєте свій населений пункт найкрасивішим та підтвердити слова кількома фотографіями. Організатори конкурсу обіцяють відповісти кожному учаснику. І найголовніше — переможці конкурсу отримають грошову премію, яку можна буде згодом витратити на розвиток рідного села.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.