Середа, 11 Вересня, 2024

Різноманіття архітектури, історичні «фішки» та автономні квартали. Яким стане Чернігів після відбудови

Зруйнований російськими окупантами Чернігів готують до відновлення. Про основні напрямки концепції відбудови міста розповіла архітекторка Вікторія Якуша. Більш детально про це на chernigiv-future.

Чернігів одним з перших зустрів російських загарбників. Саме через нього окупанти намагалися пробитися до серця нашої Держави – Києва. Але кремлівським планам не судилося збутися. Російські війська не змогли пройти, а згодом взагалі були вимушені тікати з Чернігівщини.

Чернігів вистояв, але дуже високою ціною. За словами міського голови Владислава Атрошенка, місто майже вщент зруйноване. Проте рук ніхто не опускає і вже кипить робота з підготовки до його відбудови.

Концепцію оновленого вигляду Чернігова, яка згодом стане частиною Генплану, розробляє архітектурне бюро Yakusha Design. Перші напрацювання вже були представлені на розгляд мерії.

В інтерв’ю Суспільному керівниця Yakusha Design Вікторія Якуша розповіла про своє бачення та основні напрямки цієї концепції.

Вікторія Якуша. Джерело: Вікторія Якуша 

Масштаб та комплексний підхід

За словами Якуші, не слід фокусуватися відразу на конкретних об’єктах – на все треба дивитися в масштабах всього міста. Щоб уникнути появи однотипних житлових кварталів, нові будинки краще зводити на місці зруйнованих та пошкоджених.

При цьому важливо зробити акцент на малоповерховій забудові – до п’яти поверхів. Це забезпечить комфортну співмаштабність вулиць та будинків – коли людина, крокуючи містом, відчуває себе людиною, а не маленькою комашкою.

Історичний аспект

Чернігів – місто з багатовіковою історією, тож вкрай важливо зберегти його автентичний зовнішній вигляд. За для цього в Yakusha Design пропонують вписувати сучасну архітектуру в історичну, коли будівлі різних стилів та епох стоять поряд на одній вулиці. До того ж окремою «фішкою» сучасних будинків можуть стати елементи дерев’яного оздоблення, які будуть доповнювати історичний вигляд міста.

Безпека понад усе

Відбудова міста має проходити з урахуванням нових безпекових реалій. Тож нові будинки та мікрорайони слід робити енергетично автономними. Для цього їх необхідно облаштовувати сонячними панелями, вітроелектростанціями та тепловими насосами.

Система бомбосховищ, особливо у будівлях критичної інфраструктури, має бути створена таким чином, аби максимально убезпечити евакуації людей у разі виникнення такої необхідності.

Вікторія Якуша впевнена сучасний, комфортний та безпечний Чернігів стане привабливим місцем проживання для багатьох українців. Навіть для тих, хто працює у Києві, адже до столиці на авто можна дістатися всього за дві години.

Втім, поки що це лише плани, в Yakusha Design підрахували, що на втілення їх концепції знадобиться щонайменше десять років. Кінцеві терміни значною мірою будуть залежати від темпів надходження необхідних коштів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.