Субота, 20 Квітня, 2024

Зруйнованы пам’ятки культури Чернігова: хто та як їх буде відновлювати після війни

Чернігів — одне з найбільш постраждалих міст в Україн під час збройної агресії зі сторони росії та потребує суттєвої відбудови інфраструктури. В рамках глобальної ініціативи по відновленню України, а конкретно, Чернігова,  яка відбулась 27 липня, відкритий колектив професіоналів ReStart Ukraine, розпочав дослідження та розробку найкращих практик з відновлення міської та сільської забудови, що постраждала від руйнувань. 

Про непересічну подію повідомляє сайт chernigiv future з посиланням на телеканал “Новий Чернігів”.

 Представляв цей коллектив Ілля Литвинчук, аспірант кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка». Організація  зацікавлена не тільки в збереженні  церкв, палаців, музеїв, але й житлових будинків, що мають культурну цінність.  

Найперше Литвинчук відвідав вулиці Шевченка, Толстого та Гончу (колишня М. Горького). На думку Литвинчука,  всі будинки не можна внести в реєстр культури, але історії знає приклади, коли вулиці об’єднували в одну історичну місцевість. 

Зауважимо, що в місцях, які підпадають під захист подібного закону,  зазвичай обмежують будівництво, тому цікаво, як до  ідеї ReStart Ukraine  віднесеться місцева влада.

В Україні багато скептиків, які сумніваються в тому, що така відбудова взагалі можлива. Литвинчук на ці зауваженя приводить у приклад післявоєнну Варшаву, де навіть зруйновані вщент будівлі були вдало реставровані. 

А що стосується унікальних пам’яток архітектури, тут реставратори пропонують застосовувати  фотометрію,  яка дозволяє, “відмотувати” назад та виправляти можливі помилки при відновленні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.