Субота, 27 Квітня, 2024

У Чернігові стане безпечніше? Міськрада збільшує кількість відеокамер на вулицях

Проект “Безпечне місто — Чернігів”, що стартував у 2015 році, як особиста ініціатива місцевого кабельного оператора “ОСНОВАТМ”, давно переріс стадію соціального експерименту та зараз розглядається владою як безальтернативна система контролю за порядком. Далі на chernigiv-future.

Що планує мерія?

1 грудня 2020 року відповідно до програми “Безпечне місто”  на сесії міськради депутати розглянуть питання про поетапне підключення 250 відеокамер на території Чернігова.

І якщо вони схвалять ініціативу, то в найближчі 5 років в місті підключатимуть по 50 відеокамер щорічно.

На сьогодні в рамках проекту вже встановлено 223 камери, що працюють на в’їздах в місто, на центральних перехрестях, в парках і підземних переходах. Під приціли відеокамер потрапляє також територія міського кладовища “Яцево”.

Вся отримана інформація обробляється і зберігається в моніторинговому центрі.

Відповідальний за міські відеокамери, керівник ЖКГ Чернігова Ярослав Куц,  вважає, що програма “Безпечне місто” за останні кілька років зарекомендувала себе як ефективний механізм безпеки й, на його думку, має сенс розширювати межі відеоогляду в наступні 5 років.

Скільки коштує “відеобезпека?”

Згідно з підготовленим для розгляду документом, на проект буде щорічно виділятися понад 8 млн грн, з яких 6 піде на розширення вже діючої мережі, а 2 млн на її оновлення. Загалом же, за наступні 5 років на міські відеокамери витратять 42 млн грн.

До відома, у 2020 році журнал “Фокус” опублікував щорічний рейтинг українських міст за комфортністю проживання. Оцінювалися 22 обласних центри країни. В цьому році вперше Київ поступився місцем Хмельницькому, який набрав 201 бал.

Чернігів був визнаний самим екологічно чистим, а в загальному рейтингу комфортності наше місто посіло – 7 місце.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.