П’ятниця, 29 Березня, 2024

Пристрасті навколо земельної ділянки в центрі Чернігова киплять: хто переможе городяни чи забудовник

Земельна ділянка в центрі Чернігова біля річки Стрижень перетворилася в місце неабиякого протистояння між мешканцями найближчих будинків і забудовником, що планує звести на березі річки кілька багатоповерхівок. Розповідаємо, в чому суть проблеми та чому городяни проти новобудови, пише “chernigiv-future.com.ua“.

Думка мешканців

За словами мешканки району Оксани Закревської, побоювання викликає сам факт будівництва багатоповерхової споруди поруч з житловими будинками. На думку Оксани, якщо зведення почнуть занадто близько від її будинку, побудованого 35 років тому, той може просто не витримати. А з урахуванням вже наявних в конструкції тріщин, такий результат більш ніж імовірний.

За словами жінки, в Генеральному плані забудови міста, який представники ОСББ знайшли в архіві, чітко вказано — її будинку належить 44 сотих прилеглої території, тому “об’єднання” хоче офіційно закріпити за собою цю землю. Більш того, каже Оксана, вони вже раз подавали документи й отримали відмову. Зараз готуються до другого “раунду”, але буквально недавно дізналися, що земельна комісія вже винесла рішення та рекомендує сесії міськради їм відмовити. При цьому юридичних підстав, вважає Оксана, для подібного рішення немає.

Що кажуть юристи?

Правозахисник Олександр Гашпар, що представляє інтереси,  мешканців,  що “збунтувалися” проти незаконного будівництва ,каже, що це недогляд міської влади і громадяни мають право на цю територію. За словами юриста, згідно з Генеральним планом ця ділянка архівна. Очевидно, каже Олександр, хтось дуже впливовий зацікавлений у забудові, оскільки Управління архітектури вже планує її, попри грубе порушення закону.

Позиція забудовника

Комунальне підприємство “Чернігівбудінвест” в тому ж місці претендує на 16 “соток” землі. Цей запит також буде розглядатися на сесії.

Заступник директора “Чернігівбудінвеста” Олександр Сердюк запевняє, що будівництво багатоповерхівки відповідає положенням ДБН і що на це є висновок компанії “Сіверпроект”. За словами Сердюка, охоронна зона річки не задіяна в будівництві, а спірні землі відносяться до міської комунальної власності. І те, що жителі хочуть “приватизувати” понад 40 акрів, каже заступник директора “Чернігівбудінвест” суперечить закону та сучасним нормам будівництва.

На думку Сердюка, виходячи з площі будинку, ОСББ може претендувати на 15 соток території. І якщо поруч зі старим будинком побудують новий, то земля між ними буде розділена згідно з прийнятими нормами ДБН.

Як розвивався конфлікт та на чиєму боці влади?

Суперечки навколо будівництва багатоповерхівок на березі Стрижня почалися майже рік тому, коли на сесії міськради вирішили розглянути питання про виділення ділянки компанії “Чернігівбудінвест”. Жителі вулиць Коцюбинського та Перемоги тоді вийшли на протест і депутати не підтримали рішення на користь забудовника.

Оксана Закревська каже, що представники “Чернігівбудінвест” зверталися в ОСББ з проханням зменшити претензії, переконували, що все буде по закону й відповідно до ДБН. Зокрема, за словами Закревської, йшлося про будівельний паркан, який за обіцянкою представників компанії буде стояти на віддаленій відстані від будинку. Однак, мешканці багатоповерхівки не вірять, кажуть, що земельна ділянка, яку просить “будінвест”, проходить якраз під їх балконами.

Своєю чергою, міський голова Владислав Атрошенко вважає, що останнє слово в цій справі буде за земельною комісією. Однак, за словами мера, прецедент, коли мешканці будинку не хочуть, щоб на ділянці, яка їм не належить, не будували щось, неправильний. Такий шлях, вважає Атрошенко, веде в нікуди.

Фото “Суспільне”

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.