Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко бачить 2 варіанти розв’язання цієї проблеми. Перший, оптимістичний — віддати будинок забудовнику, з подальшим зведенням на цьому місці багатоповерхівки. Другий, песимістичний — відремонтувати будинок за рахунок бюджету міста. І у першого, й у другого сценарію є світлі та темні сторони, але спочатку про те, чому раптом будинок завалився, пише “chernigiv-future.com.ua“.
Помер після важкої та тривалої хвороби?
Будинок на Попудренка 16 був “нездоровий” давно, про що свідчать і металеві кріплення на його кутку. На цих скобах, кажуть колишні мешканці, будова трималася ще з 60-70 рр., В деяких в кімнатах на підлозі були тріщини в палець завтовшки, а в душовій перед обваленням плиту на підлозі вигнуло дугою. І те, що рано чи пізно будинок завалиться, знали всі, включаючи й ЖЕК, який відповідав за його стан. Поки працювала фабрика, там ще сяк-так стежили за будовою та щороку робили ремонт. А коли будинок “відійшов” ЖЕКу, стало ясно, що довго він не простоїть. Катастрофа сталася через 6 років.
Довідка. Обвалення стіни гуртожитку на Попудренка 16 призвело до загибелі 25 річної жінки та численних каліцтв людей, що опинилися під завалами. Після цього мешканці були розселені хто куди, будинок заарештований, а на директора ЖЕКу завели кримінальну справу.
Стратити не можна помилувати
А інакше й не скажеш. 4 грудня 2020 року апеляційний суд Чернігова задовольнив клопотання прокуратури, “посадив” ексдиректора ЖЕКу на 4 роки умовно, а з будинку на Попудренка зняв арешт. І тепер перед владою міста проблема — що робити з напівзруйнованим будинком?
Ідея віддати будинок під новий проект виглядає найбільш логічною і привабливою. Тут би, як то кажуть, і казочці кінець, ось тільки охочі в чергу не шикуються, що визнає і мер. За його словами, будувати на цьому місці може тільки
одна компанія — “Основабуд-7”, що належить Юрію Тарасовцю, Він один з найбільших забудовників в Чернігові, та й частина землі поруч з колишнім гуртожитком належить йому.
Цей варіант Атрошенко вважає оптимальним, але за умови, що Тарасовець “адекватно домовиться з мешканцями”. Якщо ж переговори пройдуть нормально, сказав мер, ми відшкодуємо забудовнику до 40% витрат. Таким чином, й вовки ситі й вівці цілі.
Якщо ж ні, то мерії нічого іншого не залишається, як ремонтувати будинок. Однак тут більше питань, ніж відповідей. І головне з них: хто візьме на себе відповідальність за долю будови навіть після капітального ремонту, та хто гарантує безпеку жителям?
Розуміючи це, колишні мешканці Попудренка 16 не в захваті від ідеї ремонту. Більшість з них просто боїться повертатися на “старе-нове” місце проживання. А щодо домовленості з Юрієм Тарасівці, то громадяни, заявляють, що переговори з керівником “Основабуд-7” відбулися … та закінчилися нічим. Проблема в тому, що 14 квартир в гуртожитку не приватизовані й Тарасовець дав зрозуміти, що з цими людьми його компанія співпрацювати не може, поки житло не буде приватизовано. Однак, хто приватизує руїни?
Проте, за словами Владислава Атрошенка, тендер за програмою застарілого житла в будь-якому випадку відбудеться й вже за його результатами буде вирішено долю багатостраждального будинку на Попудренка 16.